آخرین اخبار

نقل و انتقالات جدید تیم های Dota 2 : بازگشت Fear و تغییر در OG

img
شهریور
۱۱
author image by admin | blog Dota 2 | ۰ Comments | ۱۱ شهریور ۱۳۹۶

در هفته اخیر دو اتفاق بسیار مهم در تب و تاب نقل و انتقالات تیم‌های دوتا۲ پس از TI7 افتاد که همه را شوکه کرد. یکی بازگشت کاپیتان Fear به میدان مسابقات و دیگری پیوستن Resolut1on به ترکیب OG است.

کلینتون ” Fear “ لومیس ملقب به «پیرمرد» صحنه Dota 2 از آغاز تولد صحنه رقابتی دوتا فعال بود و نامش در میان اولین بازیکنان عضو تیم‌های اسپانسر شده در کنار کسانی مثل DeMoN و Merilini می‌درخشد. او در دوران بازی خود که بیش از ۱۰ سال طول دارد جایزه‌های فراوانی کسب کرده و در میان اینها می‌توان جام مسابقات اینترنشنال در سال ۲۰۱۵ را مثال زد.

Fear از سال ۲۰۱۱ به Evil Geniuses پیوست. تقریبا ۳ سال بعد از آن مجبور شد به علت مصدومیت مچ دست بازی را برای مدتی کنار بگذارد اما سال بعد به ترکیب تیم بازگشت و در نقش کری توانست جام TI5 را بالای سر ببرد. او سال بعد هم نهایت تلاش خود را کرد که این افتخار را تکرار کند اما تیم EG در TI6 به مقام سوم دست یافت و Fear دقیقا بعد از تورنمنت از تیم و بازی حرفه‌ای خداحافظی کرد. او طی سال گذشته مربی تیم EG بوده و تمام حرکات تیم را قبل از TI7 هدایت و کنترل می‌کرد. اما Fear دیروز اعلام کرد که در سن ۲۹ سالگی به میدان مسابقات باز خواهد گشت و این بار در نقش ساپورت تیم را هدایت خواهد کرد

از طرف دیگر هم تیم OG که پس از خروج Ana از تیم بدون میدلینر مانده بود اعلام کرده که با ثبت قرارداد با رومان “Resolut1on” فومینوک قصد دارد این خلأ را پر کند. با وجود اینکه عملکرد تیم OG در TI7 نسبت به دوره قبلی مسابقات پیشرفت داشت، نتیجه حاصل هنوز هم از تیمی که قهرمانی پیاپی ۴ میجور را در کارنامه خود دارد دور بود. OG در روز ۱۷ آگوست اعلام کرد که Ana از تیم جدا خواهد شد ولی امروز پس از گذشت دو هفته ترکیب خود را برای فصل جدید تعیین کرد.

Resolut1on در سال گذشته با ترک تیم‌های ناحیه خود و پیوستن به تیم آمریکایی Digital Chaos توانست خود را به عنوان یک بازیکن بسیار مستعد به تمام هواداران بازی معرفی کند. تیم DC توانست با درخشش Resolut1on در نقش کری به شکلی شگفت‌انگیز به فینال مسابقات TI6 برسد اما آنجا توسط تیم Wings Gaming متوقف شد. Reso تا قبل از TI7 تحت نام‌ها و شرکت‌های مختلف با همان ترکیب ماند اما شکست در مسابقات انتخابی برای TI7 باعث شد که اعضای تیم از هم جدا شوند و Reso تصمیم گرفت به گروه اجرایی استریم روسی مسابقات TI7 بپیوندد. اما طولی نکشید که او مجبور شد دوباره به تیم سابق خود یعنی Empire برگردد و فقط در TI7 به جای Chappie در تیم بازی کند. Reso اصلا وقت نداشت با تیم تمرین کند و باید در هر بازی با شرایط کنار می‌آمد، اما با وجود تمام این شرایط Team Empire موفق شد در جمع ۸ تیم اول دوتا ۲ قرار بگیرد و مبلغ ۶۱۷,۱۹۸ دلار را به خانه ببرد. عملکرد استثنایی او در TI7 دلیل اصلی حضور فعلی او در ترکیب تیم OG است. وی در این باره می‌گوید:

«ملحق شدن به OG قدم کاملا جدیدی برای من است. من می‌توانم در کنار باهوش‌ترین بازیکنان دنیا بازی کنم و از آنها یاد بگیرم. همچنین، تغییر نقش من از کری به مید هم یک چالش جدید است، در کل من بسیار هیجان‌زده هستم و با امیدواری به فصل در پیش رو نگاه می‌کنم.»

فصل جدید مسابقات Dota 2 با این تغییرات بسیار هیجان‌انگیز خواهد شد. تیم‌ها امسال ۱۱ میجور و ۱۱ مینور در پیش رو دارند و یک سیستم امتیازدهی جدید در این مسابقات پیاده‌سازی شده که دعوت‌های مستقیم به اینترنشنال بعدی را مشخص خواهند کرد. Valve هنوز به صورت رسمی چیزی درباره این سیستم امتیازدهی منتشر نکرده اما برگزارکنندگان تورنمنت‌ها اطلاعاتی جزئی درباره مینورها و میجورها به هوادارن داده‌اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تورنمنت بعدی: iBUYPOWER Masters 2019

در حال حاضر مسابقه ای برگزار نمی شود

مسابقات اخیر