آخرین اخبار

تاریخچه مسابقات The International بازی دوتا ۲ و قهرمانان این رویداد مهم

img
تیر
۰۲

The International یا TI یک تورنومنت سالانه در بازی دوتا ۲ است که توسط سازنده‌ی آن یعنی Valve برگزار می­شود.

اولین سری مسابقات The International در سال ۲۰۱۱ در کلن آلمان و در نمایشگاه Gamescom کمی بعد از نمایش اولیه‌ی بازی برگزار شد و جایزه‌ی کلی آن ۱٫۶ میلیون دلار بود. دومین انیترنشنال در بنارویا هال در سیاتل برگزار شد با همان مقدار جایزه. برای سومین اینترنشنال که دوباره در سیاتل برگزار شد، Valve یک مجله‌ی دیجیتال و تعاملی معرفی کرد که طرفداران با خرید آن می‌توانستند اخبار و حواشی تورنومنت را دنبال کرده و بخشی از هزینه‌ی فروش آن نیز به جایزه‌ی کلی مسابقات افزوده می­شد. جایزه‌ی کلی این سری مسابقات ۲٫۸ میلیون دلار بود و ۱٫۲ میلیون دلار نیز از طریق خرید همین مجلات به آن اضافه شد.

اینترنشنال چهارم نیز در سال ۲۰۱۴ و دوباره در سیاتل اما در یک سالن بزرگتر در KeyArena برگزار شد. ایده‌ی فروش مجله در این تورنومنت نیز پیاده سازی شد و نهایتا ۱۰٫۹ میلیون دلار جایزه­ی کلی میان تیم­ها تقسیم شد. اینترنشنال پنجم نیز به همین روند ادامه داد و این بار جایزه­ی کلی آن به بیش از ۱۸ میلیون دلار رسید و رکورد بیشترین مقدار جایزه تعیین شده برای تورنومنت در تاریخ ورزش­های الکترونیکی را شکست تا سال بعد که با دوره­ی ششم اینترنشنال و با ۲۰ میلیون دلار جایزه دوباره شکسته شد.

The International 2011

Valve اولین دوره­ی اینترنشنال را در ۱ آگوست ۲۰۱۱ معرفی کرد و ۱۶ تیم را مستقیما به مسابقات دعوت کرد. این سری از مسابقات قرار بود اولین نمایش عمومی بازی دوتا ۲ باشد و به صورت زنده از طریق اینترنتی و با گزارش به زبان­های انگلیسی، چینی، آلمانی و روسی پخش شد. هزینه­ی تورنومنت توسط Valve تامین شد و Nvidia سخت افزار مسابقات را تهیه کرد. اینترنشنال اول در نمایشگاه Gamescom در کلن از ۱۷ تا ۲۱ آگوست ۲۰۱۱ برگزار شد.

تورنومنت با یک مرحله­ی گروهی آغاز شد که برندگان هر گروه به براکت برندگان و تیم­های دیگر وارد براکت بازندگان شدند و بقیه مسابقات به صورت دو حذفی ادامه یافت. فینال این تورنومنت میان تیم اوکراینی Natus Vincere و تیم چینی EHOME برگزار شد و در نهایت Natus Vincere موفق شد با شکست EHOME در ۳ از ۴ مسابقه قهرمان اینترنشنال اول شود و ۱ میلیون دلار از آن خود کند. تیم EHOME نیز ۲۵۰ هزار دلار کسب کرد و ۳۵۰ هزار دلار باقی میان بقیه ۸ تیم برتر تقسیم شد.

موضوع اینترنشنال اول، مستند Free to Play بود که زندگی سه عدد از بازیکنان شرکت کننده در این تورنومنت را نشان می­داد.

The International 2011

Place Team Prize money
۱st Ukraine Natus Vincere $۱,۰۰۰,۰۰۰
۲nd China EHOME $۲۵۰,۰۰۰
۳rd Singapore Scythe Gaming $۱۵۰,۰۰۰
۴th Denmark MeetYourMakers $۸۰,۰۰۰
۵/۶th China Invictus Gaming $۳۵,۰۰۰
Russia Moscow Five $۳۵,۰۰۰
۷/۸th Thailand MiTH.Trust $۲۵,۰۰۰
European Union Online Kingdom.Nirvana int $۲۵,۰۰۰

 

The International 2012

اینترنشنال دوم در ۲۰۱۲ می و طی نمایشگاه PAX Prime برگزار شد. تورنومنت در سالن ۲۵۰۰ نفری بنارویا هال در سیاتل از ۳۱ آگوست تا ۲ سپتامبر برگزار شد و سراحی صحنه به صورتی بود که تیم­ها درون اتاق­های شیشه­ای قرار می­گرفتند. جایزه­ی کلی همچنان ۱٫۶ میلیون دلار بود و قهرمان مسابقات ۱ میلیون دلار دریافت می­کرد.

در فینال اینترنشنال دوم Natus Vincere، قهرمان سری اول مسابقات با نتیجه ۳-۱ مغلوب تیم چینی Invictus Gaming شد. در نوامبر ۲۰۱۲ مستندی به صورت آنلاین توسط Valve منتشر شد که شامل مصاحبه  با تیم­ها و دنبال کردن آنان از مراحل مقدماتی تا فینال تورنومنت می­شد.

The International 2012

 

Place Team Prize money
۱st China Invictus Gaming $۱,۰۰۰,۰۰۰
۲nd Ukraine Natus Vincere $۲۵۰,۰۰۰
۳rd China LGD Gaming $۱۵۰,۰۰۰
۴th China Team DK $۸۰,۰۰۰
۵/۶th China EHOME $۳۵,۰۰۰
Singapore Team Zenith $۳۵,۰۰۰
۷/۸th China TongFu Team $۲۵,۰۰۰
Malaysia Orange eSports $۲۵,۰۰۰

The International 2013

Valve در ۲۵ آگوست ۲۰۱۳ اینترنشنال سوم را اعلام کرد. سری سوم از ۷ تا ۱۱ آگوست و باز هم در بنارویا هال سیاتل برگزار می­شد.  اولین تیم دعوتی قهرمان سری قبلی مسابقات یعنی Invictus Gaming بود. ۱۶ تیم در این دوره شرکت کردند که ۱۳ عدد از آنها به صورت مستقیم دعوت شدند و ۳ تیم باقی در مسابقات مقدماتی مشخص شدند. در ۶ می یک مجله­ی تعاملی دیجیتال معرفی شد که حواشی اینرتنشنال را بررسی می­کرد و ¼ هزینه­ی آن به جایزه­ی کلی مسابقات افزوده می­شد. از طریق فروش همین مجلات، اینترنشنال موفق شد مقام بزرگترین مبلغ جایزه برای تورنومنت در تاریخ ورزش­های الکترونیکی را که متعلق به فصل دوم قهرمانی جهان بازی League of Legends بود، پس بگیرد. مبلغ کلی جایزه برای این تورنومنت ۲,۸۷۴,۳۸۱ برآورد شد. کیسی ایتچیسان، خبرنگار KCPQ مجری این مسابقات بود و گزارشات پشت صحنه و مصاحبات با بازیکنان و مفسران را تهیه می­کرد. اینترنشنال ۲۰۱۳ بیش از ۱ میلیون بیننده به صورت همزمان داشت.

The International 2013

Place Team Prize money
۱st Sweden Alliance $۱,۴۳۷,۱۹۰
۲nd Ukraine Natus Vincere $۶۳۲,۳۶۴
۳rd Malaysia Orange Esports $۲۸۷,۴۳۸
۴th China TongFu Team $۲۰۱,۲۰۷
۵/۶th China Team DK $۱۱۴,۹۷۵
China Invictus Gaming $۱۱۴,۹۷۵
۷/۸th Europe Fnatic $۴۳,۱۱۶
United States Team Liquid $۴۳,۱۱۶

 

The International 2014

در ۳۱ مارس ۲۰۱۴، Valve چهارمین دوره از مسابقات اینترنشنال را معرفی کرد که از ۱۸ تا ۲۱ جولای در KeyArena برگزار می­شد که ظرفیتی بسیار بالاتر از بنارویا هال داشت. بر خلاف سه دوره­ی قبلی مسابقات، این بار سه نوع جایگاه مختلف برای تماشاچیان در نظر گرفته شده بود؛ جایگاه VIP، طبقه همکف و جایگاه معمولی. برای چهارمین دوره­ی اینترنشنال، ۱۱ تیم به صورت مستقیم دعوت شدند و ۴ تیم در مسابقات انتخابی ناحیه­ای مشخص می­شدند. یک جایگاه آخر نیز متعلق به رقابت انتخابی Wild Card بود که میان تیم­های دوم مسابقات انتخابی ناحیه­ای برگزار می­شد.

در ۲۷ ژوئن، مبلغ کلی جایزه از ۱۰ میلیون دلار گذشت و رکورد بزرگترین جایزه در تاریخ ورزش­های الکترونیکی را شکست. مبلغ کلی نهایتا به ۱۰,۹۳۱,۱۰۳ دلار رسید و جایزه مقام اول ۵ میلیون دلار تعیین شد. همین تورنومنت باعث شد ۸ عدد از بازیکنان حرفه­ای دوتا ۲ رکورد بازیکن Starcraft 2 به نام Lee Jae-dong را از لحاظ میزان پول برنده شده در تاریخ رقابت حرفه­ای را بشکنند. هر ۵ عضو تیم قهرمان یعنی Newbee به ۵ بازیکن برتر این رتبه بندی تبدیل شدند و رتبه­ی اول آن Chen “Hao” Zhihao شد.

The International 2014

Place Team Prize money
۱st China Newbee $۵,۰۲۸,۳۰۸
۲nd China Vici Gaming $۱,۴۷۵,۶۹۹
۳rd United States Evil Geniuses $۱,۰۳۸,۴۵۵
۴th China Team DK $۸۱۹,۸۳۳
۵/۶th Europe Cloud9 $۶۵۵,۸۶۶
China LGD Gaming $۶۵۵,۸۶۶
۷/۸th Ukraine Natus Vincere $۵۱۹,۲۲۷
China Invictus Gaming $۵۱۹,۲۲۷
۹/۱۰th United States Team Liquid $۴۹,۱۹۰
Malaysia Titan eSports $۴۹,۱۹۰
۱۱/۱۲th Germany Mousesports $۳۸,۲۵۹
Sweden Alliance $۳۸,۲۵۹
۱۳/۱۴th Russia Team Empire $۲۱,۸۶۲
Europe Fnatic $۲۱,۸۶۲

 

The International 2015

اولین جزئیات  پنجم در پنچم ژانویه ارائه داده شد. ۱۶ تیم در این دوره از مسابقات شرکت می­کردند که از ۳ تا ۸ آگوست در KeyArena در سیاتل برگزار می­شد. جایزه کلی مسابقات از ۱۸ میلیون دلار عبور کرد که ۱۶٫۴ میلیون دلار آن توسط بازیکنان تامین شد.

The International 2015

۱st United States Evil Geniuses $۶,۶۱۶,۰۱۴
۲nd China CDEC Gaming $۲,۸۴۸,۵۶۲
۳rd China LGD Gaming $۲,۲۰۵,۳۳۸
۴th China Vici Gaming $۱,۵۶۲,۱۱۴
۵/۶th Russia Virtus Pro $۱,۱۸۲,۰۱۱
China EHOME $۱,۱۸۲,۰۱۱
۷/۸th Europe Team Secret $۸۱۸,۳۱۶
South Korea MVP Phoenix $۸۱۸,۳۱۶
۹-۱۲th United States compLexity Gaming $۲۱۸,۲۱۷
Europe Cloud9 $۲۱۸,۲۱۷
Russia Team Empire $۲۱۸,۲۱۷
China Invictus Gaming $۲۱۸,۲۱۷
۱۳-۱۶th China NewBee $۵۴,۵۵۴
Malaysia Fnatic $۵۴,۵۵۴
Ukraine Natus Vincere $۵۴,۵۵۴
South Korea MVP.HOT6ix $۵۴,۵۵۴

 

The International 2016

اینترنشنال ۲۰۱۶ در ۳۱ مارس و با اعلامیه شروع فروش بلیط برای تورنومنت معرفی شد. مسابقات انتخابی آزاد برای اینترنشنال ۲۰۱۶ در ۲۱ ژوئن و مسابقات انتخابی ناحیه­ای در ۲۵ ژوئن آغاز شدند. پس از مسابقات انتخابی، تورنومنت اصلی از ۳ تا ۱۱ آگوست برگزار شد و فینال مسابقات نیز در ۱۳ آگوست صورت گرفت.

Valve مطابق معمول ۱٫۶ میلیون دلار به عنوان جایزه تامین کرد و بازیکنان می­توانستند با خرید Battle Pass از داخل بازی به این مبلغ بیافزایند. مبلغ نهایی جایزه کلی به ۲۰,۷۷۰,۴۶۰ دلار رسید.

در ۱۹ ژوئن، Valve اسامی تیم­های دعوت شده و جزئیات مسابقات انتخاب را منتشر کرد، این بار فقط ۶ تیم به صورت مستقیم به تورنومنت دعوت شده بودند که باعث شد تیم­های اول و دوم مسابقات انتخاب به تورنومنت راه یابند. ۲ جایگاه نهایی نیز متعلق به تیم­های Wild Card بود که مسابقه­ای جداگانه داشتند.

مسابقات انتخابی شامل ۱۰ تیم بود که ۸ عدد از آنها تیم­های دعوتی بوده و ۲ تیم باقی از مسابقات انتخابی آزاد (که توسط FaceIt و PerfectWorld برگزار شد) مشخص شدند. این مسابقات این ۱۰ تیم را در یک جدول قرار می­داد و تیم برتر در هر ناحیه به مسابقات اصلی صعود می­کرد. از تیم­های باقی مانده، ۴ تیم بالای بعدی در یک تورنومنت دو حذفی قرار گرفتند و با یکدیگر به صورت Bo3 رقابت کردند و ۵ تیم دیگر حذف می­شدند. قهرمانان فینال­های این مسابقات پلی آف نیز به صورت مستقیم به مسابقات اصلی راه می­یافت و نایب قهرمانان نیز به مسابقات Wild Card راه می­یافتند. مسابقات Wild Card در یک براکت و به صورت دو حذفی و ۱ روز قبل از شروع مسابقات اصلی در سیاتل برگزار می­شد و دو تیم فینالیست این مسابقات به تورنومنت اصلی می­رفتند.

The International 2016

Place Team Prize money
۱st China Wings Gaming $۹,۱۳۹,۰۰۲
۲nd United States Digital Chaos $۳,۴۲۷,۱۲۶
۳rd United States Evil Geniuses $۲,۱۸۰,۸۹۸
۴th Malaysia Fnatic $۱,۴۵۳,۹۳۲
۵th/6th China EHOME $۹۳۴,۶۷۱
South Korea MVP Phoenix
۷th/8th European Union Team Liquid $۵۱۹,۲۶۲
Philippines TnC Gaming
۹th–۱۲th Sweden Alliance $۳۱۱,۵۵۷
European Union OG
China LGD Gaming
China Newbee
۱۳th–۱۶th European Union Escape Gaming $۱۰۳,۸۵۲
Ukraine Natus Vincere
European Union Team Secret
China Vici Gaming Reborn

 

ترجمه شده توسط وب سایت Gameaters

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تورنمنت بعدی: iBUYPOWER Masters 2019

در حال حاضر مسابقه ای برگزار نمی شود

مسابقات اخیر