آخرین اخبار

جایزه مسابقات اینترنشنال ۲۰۱۸ بازی Dota 2، به نزدیکی ۲۰ میلیون دلار رسید

img
تیر
۱۲
author image by admin | blog Dota 2 | ۰ Comments | ۱۲ تیر ۱۳۹۷

جایزه مسابقات اینترنشنال ۲۰۱۸ در شش هفته مانده به شروع این رویداد بزرگ به نزدیکی رقم بیست میلیون دلار رسید.

رویداد اینترنشنال در سال ۲۰۱۷، بیشترین جایزه را در تاریخ ورزش های الکترونیک و همچنین رویدادهای سنتی شناخته شده مانند جام جهانی کریکت، سوپر باول، فینال لیگ حرفه ای بسکتبال NBA و … را داشته است. این مسابقات توانست در آخرین لحظه ها به رکورد مبلغ ۲۴،۷۸۷،۹۱۶ دلار که ۲۳،۱۸۷،۹۱۶ دلار آن به تورنمنت اختصاص می یافت، دست پیدا کند. حالا نوبت به رویداد امسال رسیده و این در حالی است که جایزه مسابقات اینترنشنال ۲۰۱۸ بازی Dota 2 در شش هفته به شروع این رویداد به نزدیکی رقم ۲۰ میلیون دلار رسیده است.

با اینکه جایزه مسابقات امسال در آغاز رشد خوبی داشت و به نظر می رسید به حد سال های گذشته خواهد رسید، اما در این اواخر سرعت رشد و کمک های مالی آن کاهش پیدا کرده است. سرانجام مقدار نهایی جایزه حتی از دوره ششم هم به پایین تر رسیده است.

در نتیجه این امر، جامعه هواداران بازی نگران شدند و عبارت «بازی مرده» به کلیدواژه ای برای توصیف این بازی در شبکه های اجتماعی تبدیل شد و بسیاری نسبت به آینده Dota 2 ابراز شک کردند. بعد از آن والو خبر زیر را اعلام کرد:

فقط در مدت چهار روز، جایزه مسابقات امسال ۲٫۲ میلیون دلار افزایش داشته است و در حال حاضر فاصله بسیار کمی تا رویداد سال پیش دارد. تنها ۲۵ درصد از فروش بتل پس و صندوق ها به جایزه اختصاص می یابد.

در حال حاضر برخی از کارشناسان و فعالان این بازی معتقد هستند که مبلغ کلی جایزه، بطور قطع از سال گذشته بیشتر خواهد شد و شاهد رکورد جدیدی در عرصه ورزش های الکترونیکی خواهیم بود. رویداد اینترنشنال ۲۰۱۸ در تاریخ ۱۵ الی ۲۵ ماه آگوست، برای اولین بار در کشور کانادا و شهر ونکوور برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تورنمنت بعدی: iBUYPOWER Masters 2019

در حال حاضر مسابقه ای برگزار نمی شود

مسابقات اخیر