آخرین اخبار

جزئیات مسابقات Dota Summit 8 ، آخرین میجور امسال بازی دوتا ۲

img
آذر
۲۴
author image by admin | blog Dota 2 | ۰ Comments | ۲۴ آذر ۱۳۹۶

تعطیلات زمستانه کریسمس از راه رسیده و بازی Dota 2 هم با مسابقات Dota Summit 8 بهترین هدیه را به طرفداران خودش داده است.

مسابقات Dota Summit 8 یک مینور است و بخشی از Dota 2 Pro Circuit می‌باشد. مسابقات سه مرحله مختلف دارد و به دلیل اینکه مسابقات پذیرای ۹ تیم است، فرمت برگزار تا حدودی تغییر کرده و این بار شاهد رقابت ۳ گروه مختلف خواهیم بود. در مرحله اول تیم‌ها در گروه‌های سه تایی تقسیم شده و به رقابت می‌پردازند. تیم‌های اول به مرحله بعد صعود کرده و تیم‌های دوم و سوم هرگروه با بیشترین تعداد پپیروزی به مرحله Wild Card می‌روند و در آنجا به صورت Bo3 تک‌حذفی با یکدیگر رقابت می‌کنند. نهایتا در مرحله پلی‌آف تیم‌های صعود کننده طی سری‌های Bo3 تک حذفی به مصاف هم خواهند رفت و در نهایت فینال مسابقات به صورت Bo5 خواهد بود.

گروه A

سه تیم برتر درون Dota 2 Pro Circuit در رده اول سه گروه سید بندی شده‌اند و به آنها این قابلیت داده شد که بتوانند رقبای خود را از میان ۶ تیم باقی مانده انتخاب کنند. از آنجایی که OG در MDL Macau مشغول بود و نمی‌توانست انتخاب کند، تیم‌های Virtus.Pro ، Evil Geniuses و LGD Gaming در رده اول هر گروه قرار گرفتند. تیم Virtus.pro که مدافع قهرمانی دوره قبلی همین تورنمنت است در آغاز تیم Sacred را در گروه خود انتخاب کرد‌ که شامل بازیکنان سابق Infamous می‌باشد. در نهایت، قرعه آخرین تیم گروه A به OG افتاد. دو تیم OG و VP از زمان قهرمان در Kiev Major با یکدیگر رقابت سختی داشته‌‎اند. از آن زمان، این دو تیم دو بار دیگر به مصاف هم رفته‌اند که یک بار در TI7 بود که در آن VP تیم OG را شکست داد و بازی دیگر در DreamLeague Season 8 به تساوی کشیده شد.

از آنجایی که Solo تصمیم گرفته تا پایان سال بازی را کنار بگذارد، VP مجبور است Artstyle را برای مسابقات Dota Summit 8 جایگزین او کند. تیم Sacred هم DeMoN را جایگزین Masoku خواهد کرد.

گروه B

Evil Genius تصمیم گیرنده گروه B بود و با انتخاب تیم‌های Kinguin و Complexity ترکیب بسیار جالبی برای رقابت به وجود آورد.

Team Kinguin یکی از شگفتی‌سازهای بزرگ در مسابقات Perfect World Masters Minor بود که توانست در گروه مرگ از Team Secret ، Newbee LGD و Mineski پیشی بگیرد و با کسب مقام اول به مرحله بعد صعود کند. هرچند آنها در مرحله بعد از Secret شکست خوردند و به مقام پنجم و ششم راضی شدند اما باز هم این نتیجه بسیار خوبی برای تیم بود.

از طرف دیگر Complexity نامی آشنا در Pro Circuit است. آنها تا به حال ۱۳۵ DPC Point کسب کرده‌اند که خیلی زیاد نیست اما برای شروع خوب است.

گروه C

تیم اول این گروه هم LGD بود که تیم‌های Optic و fnatic را انتخاب کرد.

با وجود استعداد بسیار بالای موجود در تیم Optic و حضور افرادی مانند Pajkatt ، zai ، CC&C و لیدر تیم یعنی ppd نمی‌توان گفت که Optic در این مسابقات موفق خواهد بود چون این اولین حضور تیم در Pro Circuit می‌باشد. البته لازم به ذکر است که MiSeRy دیگر با آنها بازی نمی‌کند و آنها مجبور شدند کاهش ۲۵ درصدی DPC به علت تغییر ترکیب را به جان بخرند و Saksa را به جای او وارد ترکیب تیم کنند. در واقع fnatic و LGD هم شرایط مشابهی دارند. fnatic به جای Xcalibur تصمیم دارد از Abed استفاده کند و LGD هم از مربی خود یعنی QQQ به جای Victoria استفاده خواهد کرد. اتفاقی که پیش‌تر در PGL Open Bucharest هم افتاده بود.

مرحله گروهی مسابقات Dota Summit 8 با بازی Kinguin و compLexity آغاز شد و تا امروز ۱۵ دسامبر ادامه خواهد داشت و بعد از آن مرحله Wild Card آغاز خواهد شد. قهرمان این مسابقات مبلغ ۱۲۰,۰۰۰ دلار جایزه دریافت خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تورنمنت بعدی: iBUYPOWER Masters 2019

در حال حاضر مسابقه ای برگزار نمی شود

مسابقات اخیر