آخرین اخبار

شفاف‌ سازی مسابقه ی دو تیم نیروانا و اپسیلون در ROG Masters

img
مرداد
۱۰

دیروز مسابقات انتخابی ASUS ROG که ۱۲۵,۰۰۰ دلار جایزه دارد برگزار شد و چند تیم از کشورمان در آن حضور داشتند. مشکلات اینترنتی همیشگی باعث پیش آمدن مسائل و کشمکش‌هایی میان تیم‌ها و برگزارکننده شد که برخی از آنها باعث برانگیختن واکنش‌های زیادی شده.

بازی‌های تیم‌های ایرانی (نیروانا ، ایمورتالز ، لست ترای و رد هت) دیروز راس ساعت ۲۱:۳۰ شروع شد و از همان اول تمام بازیکنان در اتصال به سرورها مشکل داشتند. اینطور که گزارش شده بازی‌ها در سرورهای آلمانی برگزار می‌شد اما IP کشور ایران در آن سرورها بلاک شده بود، در نتیجه بازیکنان نمی‌توانستند با IP ایرانی به سرور متصل شوند. لازم به ذکر است که ROG در سایت خود ذکر کرده راه اصلی برای گزارش مسائل و هماهنگی با ادمین مسابقات از طریق تیکت درون سایت است.

بازی دو تیم نیروانا و Epsilon

دیروز، تیم معروف Epsilon قرار بود در مقابل تیم NirVana بازی کند. مدتی بعد از زمان شروع بازی نتیجه ۲-۰ به سود تیم ایرانی ثبت شد و نوشته شد که تیم اپسیلون نتوانسته به موقع در سرور بازی حاضر شود. کمی بعد از اعلام نتیجه BARBARR، بازیکن باتجربه و قدیمی صجنه رقابتی کانتر در حساب توییتر خود به روند برگزاری مسابقات اعتراض کرد و گفت «ما مجبور شدیم ۳۰ دقیقه منتظر یک تیم ایرانی در سرور باشیم، ادمین‌ها ۴۰ دقیقه بعد آمدند و ما را از مسابقات حذف کردند.»واکنش آنی پس از این توییت مقصر دانستن تیم ایرانی و انتقاد به عدم مسئولیت‌پذیری تیم بود. با این حال امروز Tim “Donathan” Krause مسئول برگزاری تورنمنت در شرکت Freaks 4U Gaming و مسئول نظارت بر مسابقات انتخابی ROG Masters مسئله را در یک توییت به شکل واضحی توضیح داد. او توضیح داد که طبق قوانین برگزاری مسابقات، بازیکنان هر دو تیم موظفند هم از طریق صفحه اینترنتی بازی و هم از طریق تیکت با تیم مقابل و ادمین مسابقه در تماس باشند و مشکلات را به آنها گزارش کنند. سپس یک جدول زمانی برای اتفاقات پیش آمده ترسیم کرد که به شرح ذیل می‌باشد (زمان‌بندی‌ها به صورت CEST هستند):

۱۸:۴۳ – پیک و بن مپ در مچ پیج به اتمام رسید

۱۸:۴۹ – یک سرور در مچ پیج درخواست شد

۱۹:۰۰ – مسابقات راند اول آغاز شد

۱۹:۰۶ – اولین تیکت از تیم نیروانا و درباره مشکل در اتصال به سرور دریافت شد (در آن زمان هفت نفر در سرور بودند)

۱۹:۰۹ و ۱۹:۱۰ – نیروانا در مچ پیج مشکل اتصال در سرور را با تیم دیگر در میان می‌گذارد

۱۹:۱۴ – تیکت دوم از نیروانا و برای درخواست سرور جدید دریافت شد

۱۹:۱۶ – ادمین مسابقه را در سرور ال متوقف کرد تا بازیکنان بتوانند در مچ پیج یک بار دیگر برای درخواست سرور اقدام کنند. این مسئله در قالب rcon say در سرور هم اعلام شد

۱۹:۲۰ – اپسیلون در مچ پیج می‌نویسد که نیروانا به سرور نیامده اما هیچ تیکتی برای تماس با ادمین نمی‌فرستد

۱۹:۲۰ تا ۱۹:۴۰ – هر دو تیم در مچ پیج درباره مشکلات اتصال یا درخواست ثبت برد با یکدیگر صحبت می‌کنند

۱۹:۲۸ – در سرور اولیه یک مسابقه جدید برگزار می‌شود و دو تیم دیگر به آن متصل می‌شوند

۱۹:۳۳ – درخواست یک سرور جدید ثبت می‌شود. نیروانا می‌تواند به سرور متصل شود اما اپسیلون به سرور نمی‌آید

۱۹:۵۲ – سومین تیکت تیم نیروانا و اطلاع‌رسانی به ادمین درباره عدم حضور اپسیلون

۲۰:۰۰ – برد برای تیم نیروانا ثبت می‌شود

۲۰:۰۲ – اپسیلون اولین تیکت پشتیبانی خود را ثبت می‌کند و دوباره در مچ پیج کامنت می‌گذارد

او همچنین گفت:« بعد از ساعت ۱۹:۳۳ که سرور جدید ثبت شد، اپسیلون نه در مچ پیج و نه در سرور هیچ ارتباطی با تیم یا ادمین نداشت و بعد از ۲۷ دقیقه به سرور متصل نشد. آنها فقط بعد از اینکه نتیجه باخت خود را در سایت دیدند با ادمین‌ها تماس گرفتند. در سایت چندین بار (در قسمت قوانین سایت، در قسمت راهنمایی در مسابقات انتخابی و در ایمیل دریافتی برای تکمیل ثبت نام) به تیم‌ها تذکر داده می‌شود که همیشه از طریق تیکت پشتیبانی با ادمین‌ها در تماس باشند و مشکلات را به آنها گزارش کنند. تیم نیروانا بر خلاف حریف خود ارتباط خود را با ادمین‌ها حفظ و از دستورات آنها پیروی کرد. تصمیم ادمین مبنی بر ثبت پیروزی تیم نیروانا بر اساس قوانین و شرایط مسابقات صحیح بوده و اپسیلون باید حذف شود.»

از دیروز رسانه‌های ایرانی و سایت‌های خارجی واکنش‌های منفی بسیاری نسبت به رفتار غیرحرفه‌ای و عدم مسئولیت‌پذیری تیم نیروانا نشان داده‌اند اما بنا به توضیحات تیم کراوس این انتقادات ناشی از عدم آشنایی با قوانین و روال برگزاری تورنمنت بوده و تیم ایرانی علی رغم وجود مشکلات در اتصال به سرور نهایت تلاش خود را برای هماهنگی انجام داده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تورنمنت بعدی: iBUYPOWER Masters 2019

در حال حاضر مسابقه ای برگزار نمی شود

مسابقات اخیر