آخرین اخبار

فینال مسابقات ELEAGUE 2018 : تیم Cloud9 با شکست FaZe به مقام قهرمانی دست یافت

img
بهمن
۰۹

شب گذشته تیم Cloud9 موفق شد در فینال مسابقات ELEAGUE 2018 ، تیم قدرتمند FaZe را با نتیجه ۲-۱ شکست دهد و جام قهرمانی را به بالای سر ببرد.

دیدار دو تیم Cloud9 و FaZe در فینال مسابقات ELEAGUE 2018 را می توان یکی از بهترین بازی های رشته CS:GO در این چند سال اخیر نامید. دو تیم موفق شدند حریفان برزگی را برای رسیدن به دیدار پایانی شکست دهند. در مرحله نیمه نهایی، تیم FaZe موفق شد از سد Navi بگذرد و از سوی دیگر تیم Cloud9 توانست در حضور تماشاگران پرشور خود، تیم Sk را از دور مسابقات حذف کند.

 

مسابقه اول

دیدار فینال بصورت Bo3 و با انتخاب تیم ها در مپ های Mirage ، Overpass و Inferno انجام شد. بازی اول در مپ Mirage شروع شد که تا اواسط نیمه اول آن، با برتری مطلق آمریکایی ها دنبال می شد. بطوریکه آن ها موفق شدند ۸-۱ از حریف خود پیش بیفتند. اما در ادامه این تیم FaZe بود که توانست بازی را کنترل کند و چهار راند متوالی را مال خود کند و در آخر هم نیمه اول با نتیجه ۹-۶ به سود Cloud9 به پایان رسید.

نیمه دوم با پیروزی FaZe در پیستول راند آغاز شد و این یعنی اینکه آن ها با بردن ۲ راند بعد، می توانستند بازی را به تساوی بکشند اما تیم Cloud9 موفق شد با یک Force buy به موفق راند دوم را برنده شده و در ادامه نیز اختلاف را افزایش دهد. درست در لحظه ای که تمام اتفاقات به نفع Cloud9 در حال افتادن بود، تیم FaZe توانست با یک کامبک دیدنی ۸ راند متوالی را بگیرد و خود را به امتیاز ۱۵ برساند. در ادامه Cloud9 توانست دو راند دیگر نیز بگیرد اما تلاششان نتیجه نداد و در آخر با نتیجه ۱۶-۱۴ بازی اول را به حریف واگذار کردند.

فینال مسابقات ELEAGUE 2018

مسابقه دوم

بازی دوم در مپ Overpass نیز با برتری مطلق Cloud9 شروع شد. آن ها خیلی سریع توانستند با حمایت تماشاگرانشان با نتیجه ۹-۰ از حریف خود پیش بیفتند. بازی عالی آن ها تا انتهای نیمه اول ادامه داشت طوریکه تیم حریف فقط توانست ۳ راند را برنده شود.

تیم FaZe توانست همانند بازی اول، پیستول راند دوم را برنده شود اما همان اتفاقات گذشته دوباره برای آن ها تکرار شد و Cloud9 توانست در force buy راند ها را برنده شود. بازی با نتیجه ۱۵-۴ به سود Cloud9 در حال سپری بود که تیم FaZe دوباره شروع به راند گرفتن کرد. آن ها موفق شدند شش راند متوالی را برنده شوند و اختلاف را به عدد ۵ برسانند. این می توانست بازهم نوید یک کامبک برای FaZe باشد، اما آمریکایی ها از اتفاقات بازی قبل در گرفته بودند و اجازه چنین کاری را ندادند و در آخر این بازی را با نتیجه ۱۶-۱۰ برنده شدند.

فینال مسابقات ELEAGUE 2018

مسابقه سوم

بازی آخر فینال مسابقات ELEAGUE 2018 در مپ Inferno انجام شد. تیم FaZe موفق شد نیمه اول را با نتیجه ۸-۷ به سود خود تمام کند. آن ها حتی توانستند سه راند اول نیمه دوم را نیز برنده شوند. در ادامه راند ها یک در میان، بین دو تیم تقسیم می شد و این FaZe بود که توانست زودتر به امتیاز ۱۵ برسد. آن ها فقط یک امتیاز برای دست یافتن به جام قهرمانی فاصله داشتند. درست در لحظه ای که همه FaZe را قهرمان می دانستند، این تیم Cloud9 بود که توانست با حمایت غیر قابل توصیف تماشاگرانش به بازی برگردد و با کامبکی تاریخی بازی را در امتیاز ۱۵-۱۵ به تساوی بکشاند.

نقطه اوج این بازی در وقت های اضافه بود. طوریکه Cloud9 با روحیه مضاعفی که بدست آورده بود توانست ۳-۰ از حریف پیش بیفتند. اما تیم FaZe هم موفق شد این نتیجه را در نیمه دوم جبران کند و باز هم کار را به تساوی بکشاند.

در وقت اضافه دوم، راندها یک به یک بین دو تیم تقسیم شد اما این Cloud9 بود که توانست امتیاز پایانی را بگیرد و ۲-۱ این نیمه را به انتها برساند. در نیمه دوم باز هم این Cloud9 بود که موفق شد دو راند ابتدایی را بگیرد و بالاخره تیم برنده فینال مسابقات ELEAGUE 2018 لقب بگیرد. با این قهرمانی تیم Cloud9 و FaZe به ترتیب برنده  $۵۰۰,۰۰۰ و $۱۵۰,۰۰۰ دلار شدند.

فینال مسابقات ELEAGUE 2018

 

در آخر نیز Tarik بازیکن ۲۱ ساله و ترکیه الاصل تیم Cloud9 توانست عنوان بهترین بازیکن ( MVP ) را بدست آورد.

فینال مسابقات ELEAGUE 2018

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تورنمنت بعدی: iBUYPOWER Masters 2019

در حال حاضر مسابقه ای برگزار نمی شود

مسابقات اخیر