آخرین اخبار

مسابقات EPICENTER XL بازی Dota 2، با قهرمانی تیم پاریس سنت ژرمن به پایان رسید

img
اردیبهشت
۱۹
author image by admin | blog Dota 2 slider | ۰ Comments | ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷

در فینال مسابقات EPICENTER XL بازی Dota 2، تیم PSG.LGD موفق شد تیم قدرتمند Liquid را شکست دهد و به اولین قهرمانی خود در یک میجور دست پیدا کند.

تیم PSG.LGD موفق شد در اولین تورنمنت خود با لباس تیم پاریس سنت ژرمن، عنوان قهرمانی در مسابقات EPICENTER XL بازی Dota 2 را بدست آورد. تیم LGD در تورنمنت های قبل از این فصل، چند بار به مقام قهرمانی نزدیک شده بود ولی هیچوقت نتوانسته بود مقام نخست را کسب کند.

مسابقات EPICENTER XL

این تیم برای رسیدن به فینال مسابقات EPICENTER XL مجبور شد دو بار از سد قهرمانان اینترنشنال بگذرد. درست است که تیم Liquid امتیاز کافی برای دعوت شدن به اینترنشنال را دریافت کرد ولی هنوز موفق به پیروزی در میجورهای این فصل نشده که این اتفاق، کمی هواداران را ناامید کرده است. آنها موفق شدند از سد تیم جدید FlyToMoon که بازی بسیار خوبی از خود نشان داد عبور کنند ولی در نهایت بعد از یک بار شکست در برابر تیم PSG دوباره در فینال مسابقات در مقابل آنها قرار گرفتند.

تیم PSG.LGD در بازی اول موفق شد Morphling را برای Ame انتخاب کند. چیزی که در بازی قبل از فینال یک بار باعث باخت Liquid شده بود. این بار تیم Liquid نهایت تلاش خود را کرد که جلوی پیشرفت این هیرو را بگیرد ولی Ame مهارنشدنی بود و باز هم نمایش خوبی از خود ارائه داد. Ame بعد از اینکه Liquid توانست پس از یک درگیری تیمی دو عدد از باراکس های بیس تیمشان را نابود کند، موفق شد جلوی پیشروی تیم حریف را بگیرد و چهار عدد از هیروهای Liquid را به تنهایی بکشد. چیزی که در نهایت منجر به پیروزی گیم اول برای PSG.LGD شد.

تیم Liquid در گیم دوم با روحیه و سبکی جدید وارد عمل شد. KuroKy توانست هیروی Invoker را در اختیار Miracle بگذارد و در کنار آن پس از مدتی طولانی Drow Ranger را به مسابقات بازگرداند. بازی در آغاز برای Drow Ranger خیلی سخت بود و گنک های متوالی دقایق ابتدایی بازی را برای او سخت کرد. اما در نهایت بازی فوق العاده Miracle و تکمیل شدن آیتم Aghanim برای هیروی Drow Ranger همه چیز را تغییر داد و مسابقه به تساوی کشیده شد.

گیم سوم که تقریبا مهم ترین بازی فینال بود در آغاز به نفع Liquid پیش رفت. آنها باز هم Invoker را در اختیار Miracle قرار دادند و او در اوایل بازی به خوبی عمل کرد. به نظر می رسید که بازی به نفع تیم Liquid پیش می رود اما درگیری بر سر یک کیل روشان باعث پیش آمدن یک سری از اتفاقات و اشتباهات بسیار سریع از هر دو طرف شد. تیم Liquid چهار عدد از هیروهای خود را از دست داد و مجبور به بای بک شد و از سمت دیگر Ame با هیروی Phantom Lancer یک بار در درگیری مرد و دوباره بای بک کرد و باز هم مرد. پس از این Liquid شروع به پیشروی به سمت بیس حریف کرد ولی در یک درگیری تیمی بسیار در هم ریخته همه هیروهای خود را از دست داد و در حالی که دیگر هیروها نمی توانستند بای بک کنند، در سکوت پیشروی تیم چینی را به سمت بیس تماشا کرد و گیم سوم به این ترتیب به سود PSG.LGD تمام شد.

در گیم چهارم، Liquid روی طیف وسیع هیروهای خود حساب باز کرد و Kunkka را در اختیار Miracle قرار داد. ولی این اشتباه بزرگی بود و در نهایت تیم PSG با هیروهای نسبتا قوی تری به بازی آمد. تیم چینی با در اختیار داشتن هیروی Doom توانست در درگیری های تیمی همیشه یک مرحله از Liquid جلوتر باشد و این روند تا آخر بازی و یک درگیری در بیس Kuroky و یارانش ادامه یافت. با شکست در این درگیری هم تیم Liquid مجبور شد بازی را واگذار کند و بدین ترتیب، تیم LGD پس از امضای قرارداد همکاری با باشگاه PSG اولین قهرمانی خود را در مسابقات میجور کسب کرد و جایزه ۵۰۰ هزار دلاری را به خانه برد.

در آخر نیز زو “fy” لینسن کاپیتان تیم PSG.LGD، به عنوان بهترین بازیکن ( MVP ) مسابقات EPICENTER XL انتخاب شد و جایزه منحسر به فرد این میجور را بدست آورد.

مسابقات EPICENTER XL

تورنمنت بعدی: iBUYPOWER Masters 2019

در حال حاضر مسابقه ای برگزار نمی شود

مسابقات اخیر