آخرین اخبار

تیم OG ؛ آشنایی با قهرمان چهار دوره مسابقات میجور شرکت والو در بازی Dota 2

img
مرداد
۱۳
author image by admin | blog Dota 2 | ۰ Comments | ۱۳ مرداد ۱۳۹۷

تیم OG در سال ۲۰۱۵ تشکیل و ابتدا تحت عنوان monkey Business وارد عرصه Dota 2 شد. این تیم در آینده توانست به اولین تیمی تبدیل شود که به قهرمانی چهار میجور می رسد.

تیم OG زمانی یکی از بهترین باشگاه های فعال نه تنها در بازی Dota 2، بلکه در کل صحنه ورزش های الکترونیک بود. استعداد بسیار بالای موجود در ترکیب این تیم و توانایی حفظ قدرت خود و قابلیت رقابت با تیم های برتر بازی به مدتی طولانی باعث شد که آنها با پیروزی چهار میجور متوالی پیش از پیاده سازی سیستم Pro Circuit، نام خود را به صورت دائمی در دوتا ۲ ثبت کنند.

اما آن روزگار دیگر به پایان رسیده. تیم فعلی OG و عملکرد آنها صرفا سایه ای از گذشته درخشان آنهاست و بعد از مسابقه اینترنشنال ۲۰۱۷، آنها هیچوقت نتوانستند به دوران اوج خود بازگردند. البته آنها موفق به کسب مقام قهرمانی در مسابقات MDL Macau شدند اما نتایج آنها طی فصل اخیر Dota Pro Circuit واقعا برای تیمی با این میزان استعداد و چنین گذشته درخشانی رضایت بخش نیست.

ترکیب این تیم نسبت به سال گذشته و مسابقات اینترنشنال تغییرات زیادی پیدا کرده. s4 و Fly از تیم جدا شده اند. Fly و n0tail که به مدتی طولانی با همدیگر بازی می کردند حالا برای اولین بار در دو تیم متفاوت بازی خواهند کرد. تیم OG به جای این دو بازیکن Topson و ana را جایگزین کرده اند. ana در روزهای اوج OG تجربه حضور در این ترکیب را داشته است و بعد از TI7 به دلایل شخصی خودش از تیم جدا شد. بعد از کناره گیری ana از ترکیب تیم، مربی سابق تیم در لین وسط جایگزین او شد، ولی حالا با بازگشت ana او نقش آفلینر را به عهده خواهد گرفت و N0tail ساپورت تیم خواهد بود که نتایج و آمار خوبی در این نقش داشته است. تمامی این تغییرات تداعی کننده دوران اوج تیم هستند ولی آیا این برای بازگشت OG به دوران اوج خود کافی است؟

یکی از بهترین بازیکنان تیم OG در حال حاضر JerAx است. می توان گفت JerAx بهترین ساپورت در کل تاریخ دوتا ۲ و تداعی کننده بازیکنانی افسانه ای همچون fy است. هیروی تخصصی او Earth Spirit است که هر بار بتواند با آن بازیکن کند به تنهایی بازی را به سود تیم خود تمام می کند.

چالش بزرگ تیم در حال حاضر نقش های جدید بازیکنان است. JerAx و N0tail هر دو قبلا در نقش ساپورت بازی کرده اند ولی این اولین باری است که این دو بازیکن با همدیگر در نقش های ساپورت قرار می گیرند. به همین دلیل می توان حدس زد که تیم برای عادت کردن به نقش های جدیدش به کمی زمان نیاز دارد.

تیم OG فاصله زیادی با دوران اوج خود گرفته و با گرفتن بازیکنان جدید دیگر آنقدر نمی تواند به واسطه هماهنگی ایجاد شده توسط هم تیمی های بسیار قدیمی تکیه کند. اما هنوز هم استعداد فردی بازیکنان بسیار بالا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تورنمنت بعدی: iBUYPOWER Masters 2019

در حال حاضر مسابقه ای برگزار نمی شود

مسابقات اخیر