آخرین اخبار

گزارش کامل ESL One Cologne 2017 و قهرمانی تیم Sk Gaming

img
تیر
۱۹

چند ساعت قبل این دوره از مسابقات ESL One Cologne 2017 طی یک فینال باشکوه میان تیم‌های Cloud 9 و SK و پیروزی SK به پایان رسید.

FalleN، به عنوان بهترین بازیکن مسابقات ESL One Cologne 2017 دست یافت.

مسابقات ESL One Cologne 2017 ، شش روز پیش در شهر کلن آلمان شروع شد و در آغاز همه شاهد نتایجی غیرعادی و عجیب بودیم. تیم‌های mousesports، Space Soldiers و Immortals توانستند تیم‌های fnatic، SK و Virtus.pro را شکست دهند و این شوک بزرگی دنبال کنندگان صحنه وارد کرد. از طرف دیگر شکست تیم Cloud9 در دو بازی اول گروهی (که یکی از آنها در مقابل Na` Vi بیش از ۶۰ راند به طول انجامید) باعث شد امید هواداران آمریکا به Liquid باشد که توانست با سه برد پیاپی به مرحله حذفی صعود کند. اما در نهایت تیم‌های مدعی به خود آمدند. SK که پس از ۱ شکست دیگر در مقابل G2 تا مرز حذف شدن پیش رفته بود توانست با حذف fnatic به دور حذف برود. Cloud9 هم توانست روحیه خود را پس از باخت مایوس کننده مقابل Na`Vi حفظ کرده و mousepsorts را شکست دهد تا به مرحله حذفی برود.

ناامیدکننده‌ ترین تیم در مرحله گروهی مسابقات ESL One Cologne 2017 ، تیم Virtus.pro بود که پس از شکست از Immortals باز هم نتوانست به فرم قبلی خود بازگردد و به شکل عجیبی از تیم‌های SK (این دو تیم به دلیل رقابت‌های سنگین و جنجالی معروف هستند) و Heroic مستقیم از مسابقات حذف شد. صحبت‌های Pasha بازیکن این تیم هم درباره این حذف و اوضاع داخلی تیم اصلا امیدوار کننده نبود.

در نهایت تیم‌های Liquid، NiP، Natus Vincere، G2، Optic، SK، Cloud9 و FaZe به دور حذفی مسابقات ESL One Cologne 2017 راه یافتند و تیم‌هایی مثل mousesports و North علارغم نمایش خوبی که داشتند، نتوانستند خود را به مرحله حذف برسانند.

در مرحله اول دور حذفی تیم‌های Cloud9 در مقابل NiP، تیم Na`Vi در مقابل G2، تیم Optic در مقابل SK و تیم FaZe در مقابل Liquid قرار گرفتند. تیم Cloud9 موفق شد با پیروزی ۲-۱ مقابل NiP در مپ‌های Train و Cobblestone به هواداران ثابت کند که برای ننیجه گرفتن در این رقابت‌ها انگیزه و نیرو دارد و می‌تواند شگفتی‌ساز شود. از طرف دیگر ترکیب جدید NiP که پس از سال‌ها شکسته شده و REZ را جایزگین بازیکن محبوب یعنی friberg کرده است، فقط توانست در مپ Cache پیروز باشد و در Cobblestone اصلا نمایش خوبی از خود ارائه نداد. Na`Vi هم که اخیرا اصلا طرفدارانش را راضی نکرده توانست در یک بازی حساس و بسیار نزدیک، تیم نسبتا جدید G2 را در مپ‌های Overpass و Nuke شکست دهد. Na`Vi این پیروزی را تا حد زیادی مدیون GuardiaN و s1mple بود که عملکردی بسیار عالی داشتند. FaZe تیم Liquid را در هم کوبید و آنقدر خوب بازی کرد که به نظر بسیاری قرار بود قهرمان این دوره از مسابقات شود. از طرف دیگر SK در مقابل Optic یک مپ باخت و شک و شبهه را نسبت به این تیم بیشتر کرد. اما نمایش خوبی در مپ‌های Cache و Cobblestone ارائه کرد. اما Optic نتوانست به رهبری tarik بازی خوبی از خود نشان دهد و بازی سریع و تهاجمی SK را مهار کند.

در نهایت تیم‌های Na`Vi و C9 در یک سمت و FaZe و SK در یک سمت دیگر براکت قرار گرفتند.

Cloud9 توانست با شروعی خوب در هر دو مپ مقابل Na`Vi به خوبی از حریف پیش بگیرد. Na`Vi در هر دو مپ دیر به خود آمد و با اینکه توانست بسیار نزدیک شود و در برخی اوقات حتی بتواند از C9 جلو بیافتد، اما باز هم C9 به لطف درخشش shroud پس از افتی طولانی مدت توانست دو مپ را با اختلاف بسیار نزدیک از آن خود کند. از طرف دیگر بازی میان FaZe و SK هم شدیدا به نفع SK پیش می‌رفت. آنها توانستند مپ اول یعنی Overpass را به راحتی و ۱۶-۴ از آن خود کنند. اما مپ Cache به نمایش تک‌نفره rain در مقابل غول‌های SK تبدیل شد. در حالی که دیگر ستارگان FaZe یعنی NiKo و kioshima کاملا ساکت شده بودند، rain به تنها امید تیم تبدیل شده بود و هر راند با گرفتن ۲ تا ۴ کیل (خصوصا در Cache) کار را برای SK تقریبا غیرممکن کرده بود. FaZe توانست به لطف rain بازی باخته را به مساوی بکشاند اما در نهایت یاران FalleN توانستند پیروز اورتایم باشند و FaZe را حذف کنند.

فینال که Bo5 بود در مپ‌های Cobblestone، Train و Inferno تمام شد. در مپ کابلستون تیم SK یک بازی یک طرفه از خود نشان داد و حتی با باختن راند پیستول، توانست به لطف کلاچ تک به سه coldzera با CZ تا ۱۰-۲ پیش برود. C9 موفق شد ۳ راند باقی را ببرد و راند پیستول دوم و راندهای بعد آن نیز از آن خود کند. بعد از آن هم Stewie2k توانست با یک Ace هواداران را امیدوار کند اما SK بیدی نبود که با این بادها بلرزد و توانست مپ اول را با نتیجه ۱۶-۹ ببرد.

به نظر می‌رسید مپ دوم تهدید بسیار بزرگی برای C9 باشد چون این مپ از نظر آماری یکی از بهترین‌های SK است و خیلی کم پیش می‌آید که برزیلی‌ها در مسابقات لن در مپ Train شکست بخورند. در آغاز باز هم C9 موفق شد راند پیستول را ببرد. چند راند آتی بین دو تیم رد و بدل شد و هر کدام به لطف عملکرد استثنایی autimatic و coldzera با deagle توانستند چند راند ببرند. اما Cloud9 نهایتا ضربان بازی را به دست گرفت و توانست نیمه اول را ۱۰-۵ به سود خود تمام کند. اما دقیقا از راند پیستول دوم جریان بازی با Ace استثنایی fer کاملا عوض شد و SK با بردن ۱۰ راند پیاپی بازی را ۱۵-۱۰ کرد. Cloud9 توانست به سخت سه راند بگیرد اما در راند آخر یک تریپل کیل عالی از FalleN مپ دوم را نیز به سود SK تمام کرد.

در مپ Inferno به نظر می‌رسید C9 امید خود را از دست داده و باخت راند پیستول هم مهری بر این شرایط بود. اما دقیقا از همان لحظه C9 یک بازی هماهنگ، قوی و تمرین شده از خود نشان داد و با بستن بمب سایت‌ها و کار تیمی خوب توانست نتیجه را تا ۹-۱ پیش ببرد. SK به نظر چاره‌ای برای شرایط نداشت اما آنجا بود که به یاری felps توانست ۴ راند از ۵ راند باقی را از آن خود کند. بعد از نیمه اول SK به CT رفت و توانست شش راند پیاپی را دریافت کند. C9 تمام تلاش خود را به خرج داد و تا راند ۱۴ پیش رفت اما آنجا بود که SK ناگهان شیوه بازی خود را تغییر داد و با عملکردی استثنایی ۵ راند باقی را از آن خود کردند تا با نتیجه ۳-۰ قهرمان فینال ESL One Cologne 2017 شوند.

جایزه این دوره از مسابقات برای تیم اول  ۱۰۰,۰۰۰ دلار، تیم دوم ۴۰,۰۰۰ و تیم سوم و چهارم ۲۰,۰۰۰ بود. همچنین شایان ذکر است که ESL One Cologne 2017 بخشی از سری مسابقات Intel Grand Slam می‌باشد که به قهرمان ۴ دوره پیاپی از مسابقات ESL یا DreamHack، یک میلیون دلار جایزه خواهد داد.

SK در سه دوره مسابقات LAN قبلی قهرمان شده که آمار بسیار خوبی است و نشان می‌دهد تیم در حداکثر آمادگی خود از زمان ورود felps قرار دارد. FalleN، بهترین بازیکن مسابقات ESL One Cologne 2017 در مصاحبه با سایت HLTV گفته که تیم به دلیل تمرینات طولانی‌مدت در اروپا و شرکت در مسابقات مختلف کمی خسته شده اما ما همچنان روی بردن میجور (که هفته دیگر آغاز می‌شود) تمرکز داریم و نهایت تلاشمان را برای پیروزی در کراکو را نیز خواهیم کرد.

نویسنده: تیم خبری Gameaters

منبع عکس: سایت hltv.org

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تورنمنت بعدی: iBUYPOWER Masters 2019

در حال حاضر مسابقه ای برگزار نمی شود

مسابقات اخیر