آخرین اخبار

ESL بازیکنان سابق iBUYPOWER را آنبن کرد

img
مرداد
۰۷
author image by admin | blog CS GO | ۰ Comments | ۰۷ مرداد ۱۳۹۶

شرکت ESL اعلام کرد که بن‌های موجود روی بازیکنان متهم به تبانی که از پانزدهم فوریه ۲۰۱۵ اعمال شده بود رو لغو خواهد کرد. مهم‌ترین افراد این گروه، بازیکنان تیم iBUYPOWER یعنی swag، DaZeD، AZK و steel هستند.

iBUYPOWER Unbanned: این حرکت ESL در راستای تصمیم‌گیری آنان نسبت به اصلاح قوانین مسابقات مطابق پیشنهادات ائتلاف نظارت بر ورزش‌های الکترونیکی و بر اساس نظسنجی شامل بیش از ۷۰۰۰ شرکت‌کننده درباره نظر عموم نسبت جرایم مناسب در برابر تقلب، تبانی و دوپینگ صورت گرفت. ESL در بخشی از این فرآیند و در تورنمنت ESL One Cologne نظر بازیکنان حرفه‌ای و مطرح صحنه را نیز جویا شد.

قوانین مسابقات ESL و ESEA در تمام سطوح در تاریخ اول آگوست اصلاح خواهند شد و تمام بن‌های قبل از ۱۵ فوریه ۲۰۱۵ لغو می‌شوند. ESIC در اینباره می‌گوید «با اینکه بازیکنان iBUYPOWER و دیگر تیم ها کاملا در این قضیه مقصر بودند و تصمیم اشتباهی گرفتند، قوانین پیرامون این مسئله در آن زمان کاملا واضح نبود، اطلاع‌رسانی کافی وجود نداشت و رویه‌های مورد استفاده برای اعمال مجازات شفاف و عادلانه نبودند.»

رئیس ESL یعنی اولریک شولزه خاطرنشان کرد که لغو این بن‌ها فقط برای تورنمنت‌های ESL می‌باشد و اگر ESL قرار باشد در برگزاری تورنمنتی با Valve همکاری کند، این بازیکنان نمی‌توانند در آن شرکت کنند چون Valve و حتی دیگر برگزارکننده‌ها تصمیم‌گیرنده اصلی مسابقات خود هستند.

از اول آگوست، ESL و ESEA مفاد زیر برای متخلفین مورد اولی لحاظ خواهد کرد:

تقلب: حذف از مسابقات، لغو کردن نتایج، عدم دریافت مبلغ جایزه، بن بین ۲ سال تا دائمی بسته به سطح و سن بازیکن و مقیاس مسابقه و شیوه تقلب بازیکن. تقلب در یک مسابقه بالاتر از سطح آماتور (که در آن مبلغ جایزه هنگفتی تعیین شده باشد یا برای صعود به یک مسابقه حرفه‌ای باشد) به صورت معمول منجر به بن ۵ ساله خواهد شد اما در شرایط وخیم ممکن است به بن دائمی منجر شود.

تبانی/کلاهبرداری در شرط‌بندی: لغو نتایج، بن ۵ ساله که ممکن است بر اساس قوانین ضدفساد ESIC کاهش یا افزایش داده شود، عدم دریافت جایزه و جریمه نقدی، حذف از مسابقات در صورت اثبات قضیه پیش از خاتمه تورمنت.

دوپینگ با استفاده از داروهای نیروزا (افزایش عملکرد): لغو نتایج، بن بین ۱ تا ۲ سال، عدم دریافت جایزه، حذف از مسابقات در صورت اثبات قضیه پیش از خاتمه تورمنت.

مداخله در برگزاری و رشوه: لغو نتایج، بن بین ۱ تا ۲ سال، عدم دریافت جایزه و جریمه نقدی، حذف از مسابقات در صورت اثبات قضیه پیش از خاتمه تورمنت.

بازیکنان در صورت تکرار این تخلفات مجازات بسیار سنگین‌تری دریافت خواهند کرد و ممکن است در صورت تقلب یا تبانی محکوم به بن دائمی شوند.

۴ عدد از بازیکنان iBUYPOWER ، اولین تیم در آمریکا که در مسابقات بین المللی CS GO به مقام اولی رسیدند در سال ۲۰۱۵ به دلیل تبانی در مقابل تیم Netcodeguides و تلاش در پنهان کردن آن محکوم به بن به مدت نامعلوم شده بودند. عدم واکنش و توضیح Valve و دیگر شرکت‌های برگزارکننده درباره این مسئله طی دو سال اخیر واکنش‌های زیادی از جامعه فعال ورزش الکترونیکی برانگیخته بود.

 

ترجمه: تیم خبری GAMEATERS

منبع: سایت HLTV.ORG

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تورنمنت بعدی: iBUYPOWER Masters 2019

در حال حاضر مسابقه ای برگزار نمی شود

مسابقات اخیر