آخرین اخبار

Gambit و Immortals به فینال میجور PGL Krakow رسیدند

img
مرداد
۰۱
author image by admin | blog CS GO | ۰ Comments | ۰۱ مرداد ۱۳۹۶

طی دو روز رقابت حساس، دو تیم Gambit و Immortals شگفتی‌ساز شدند و با پیروزی بر رقیبان خود به فینال میجور PGL Krakow راه یافتند. همچنین غیرمنتظره‌ترین فینال در تاریخ میجورهای CSGO را نیز رقم زدند.

Gambit vs. fnatic: مسابقات دو روز پیش در سالن Tauron Arena و با بازی Gambit و fnatic در مپ Train آغاز شد. گمبیت بازی را با اِیس mou آغاز کرد و ۳-۰ از فناتیک جلو افتاد ولی سوئدی‌ها بعد از آن ۶ راند متوالی گرفتند. گمبیت توانست ۴ راند دیگر را از آن خود کند تا نیمه اول با نتیجه ۸-۷ به سود فناتیک تمام شود. گمبیت موفق شد راند پیستول دوم در تیم کانتر هم ببرد، آنها باز هم در راند چهارم متوقف شدند ولی این بار سریعا به بازی برگشتند و نتیجه را به ۱۵-۱۱ رساندند. فناتیک برای به تساوی کشیدن بازی سخت تلاش کرد اما کواد کیل mou باعث شد مپ اول با نتیجه ۱۶-۱۴ تمام شود.

مپ دوم بازی Inferno بود. گمبیت که در تیم کانتر بود باز هم توانست با تریپل کیل Dosia راند پیستول و ۲ راند بعد آن را ببرد. در اوایل نیمه همه چیز تحت کنترل گمبیت بود اما فناتیک نهایتا موفق شد نتیجه را ۸-۷ به سود خود تمام کند. Dosia راند پیستول نیمه دوم را هم از آن تیم خود کرد. تیم گمبیت به خوبی از اشتباهات تیم سوئدی استفاده کرد و با پیروزی در موقعیت‌های ۱ به ۲ و ۳ به ۵ توانستند بازی را در اختیار بگیرند و مپ دوم را با نتیجه ۱۶-۱۲ تمام کنند و به نیمه‌نهایی صعود کنند. اما این فقط آغاز نتایج شگفت‌آور میجور بود.

 

Astralis vs. SK: بازی حساس بین این دو تیم در مپ Cache که انتخاب SK بود شروع شد. در آغاز بازی بسیار نزدیک بود. Astralis که در تیم ترور بود به سختی توانست راند پیستول را ببرد اما SK راند فورس بعدی را از آن خود کرد. Astralis هم راند فورس بعد آن را گرفت و نتیجه را ۳-۱ کرد ولی باز هم مغلوب فورس برزیلی‌ها شد. SK بعد از آن ۴ ران دیگر گرفت ولی با یک کوادکیل زیبا از device متوقف شد. از آن پس، Astralis ار آن یک بازی بسیار حساب‌شده را از خود نشان داد و با ایجاد موقعیت برای device تواسنت دوباره و دوباره برای تیم خود فرصت ایجاد کند و اسنایپرهای تیم مقابل یعنی FalleN و گاهی اوقات TACO را کاملا مهار کرد. نیمه اول با نتیجه ۸-۷ تمام شد. دانمارکی‌ها نیمه دوم هم با قدرت آغاز کردند به راند ۱۴ رسیدند. آنجا بود که SK نهایت تلاش خود را کرد که به بازی برگردد و به راند ۱۲ رسید اما نتوانست بیشتر از آن جلو برود و مپ اول با نتیجه ۱۶-۱۲ به سود آسترالیس تمام شد.

اس‌کی مپ دوم را به خوبی آغاز کرد و در تیم کانتری سه راند اول را گرفت. از راند بای اول مشخص شد که یکی از نکات کلیدی بازی دوئل میان FalleN و device است به نظر می‌رسید که بازیکن دانمارکی پیروز میدان باشد. آنها چند راند متوالی به لطف همین دوئل از آن خود کردند و به لطف کلاچ‌های gla1ve و Xyp9X توانستند نیمه اول را با نتیحه ۱۰-۵ تمام کنند. برزیلی‌ها که کاملا گیج شده بودند در نیمه دوم نتواستند دفاع دانمارکی را بشکنند و در نتهایت مپ دوم هم با نتیجه ۱۶-۱۶ واگذار کردند.

 

Immortals vs. BIG: آخرین بازی روز اول به عحیب‌ترین و نزدیک‌ترین بازی میجور تبدیل شد. BIG مپ اول یعنی Cobblestone را به خوبی آغاز کرد و سه راند اول را گرفت. اما Immortals به لطف اسنایپرهای استثنایی خود یعنی HEN1 و kNg 12 راند باقی را گرفت و BIG را کاملا شوکه کرد. مشکل این بود که به نظر می‌رسید برزیلی‌ها اصلا برنامه‌ای برای تیم ترور خود نداشتند، آنها هر راند توسط آیتم‌های خوب تیم BIG ضعیف می‌شدند و در دفاع هم شکست می‌خوردند. بازی در نهایت به تساوی کشیده شد و BIG در اورتایم توانست برزیلی‌ها را مغلوب کند.

مپ بعدی Inferno بود. از آنجایی که BIG فقط با این مپ و با شکست تیم‌های مثل C9 و SK به این مرحله رسیده بود به نظر می‌رسید که همه چیز تحت کنترل آنها باشد. اما برزیلی‌ها با گرفتن ۷ راند اولی بازی همه را شوکه کردند و نیمه اولی را با نتیحه ۱۳-۲ تمام کردند و راند پیستول تیم تروری و دو راند بعد از آن هم بردند. آنجا بود که به نظر می‌رسید tabseN، ستاره تیم BIG بیدار شده باشد اما آلمانی‌ها باز هم نتوانستند به نتیجه برسند و مپ دوم با نتیجه ۱۶-۷ تمام شد.

همه چیز به مپ Train بستگی داشت. BIG در تیم ترور باز خوبی از خود نشان داد و به شکلی موثر توانست کنترل سایت A را از برزیلی‌ها بگیرد. اما در نهایت Immortals موفق شد با نتیجه ۸-۷ نیمه اول را تمام کند. Immortals در تیم تروریست توانست راند پیستول را ببرد، اما از آنجا به بعد بازی در اختیار BIG و خصوصا tabseN بود که واقعا به کابوس برزیلی‌ها تبدیل شده بود. بازی ۱۳-۱۰ و Immortals مجبور به فورس بود. آنها توانستند از زیادی جلو کشیدن BIG استفاده کنند و آن راند و دو ران دبعد از آن را ببرند و بازی را ۱۳-۱۳ کنند. BIG یک راند دیگر گرفت اما Immortals بالاخره توانست ۳ راند متوالی بگیرد و بازی را با نتیجه ۱۶-۱۴ تمام کند.

 

Virtus.pro vs. North: آخرین مسابقه ۱/۸ نهایی. مسابقه برعمس مرحله مقدماتی در استیج برپزار می‌شد و تقریبا تمام تماشاچیان نام ویرتوس پرو را فریاد می‌زدند. ویرتوس در تیم کانتری دو راند اول را گرفت، راند بای را به نورث واگذار کرد ولی بعد از آن با یک یکوی کامل نتیجه را ۳-۱ کرد. پس از آن، لهستانی‌ها با یک دفاع خیلی قوی نیمه اول را با نتیجه ۱۱-۴ تمام کردند و ۳ راند اول نیمه دوم هم گرفتند. نورث تلاش کرد به بازی برگردد ولی نتوانست بیشتر از ۵ راند بگیرد و مپ اول با نتیجه ۱۶-۹ تمام شد.

نورث مپ دوم یعنی Nuke را در تیم کانتر به خوبی آغاز کرد و ۵ تا از ۶ راند اول را گرفت. اما نتوانست از آن به بعد حمله لهستانی‌ها را کنترل کند و ۶ راند دیگر گرفت تا نیمه اول با نتیجه ۸-۷ به پایان رسید. نورث که به نظر می‌رسید اعتماد به نفس هود را از دست داده باشد، فقط توانست دو راند اول نیمه دوم را بگیرد و بعد از آ« تمام راندها را واگذار کرد تا بازی با نتیجه ۱۶-۹ تمام شود و ویرتوس پرو هم به مرجله نیمه نهایی برود.

 

مرحله نیمه‌نهایی:

Gambit vs. Astralis: مپ اول انتخاب آسترالیس و اورپس بود. گمبیت ۵ راند اول را با بازی خوب AdreN، mou و Zeus گرفت. آسترالیس موفق شد دو راند بگیرد ولی گمبیت باز هم با بازی عالی mou توانست ۳ راند دیگر را از آن خود کند. یاران gla1ve تلاش کردند به بازی برگردند و موفق شدند ۳ راند از ۵ راند باقی مانده را ببرند تا نیمه اول با نتیج ۱۰-۵ به سود گمبیت تمام شود. آسترالیس دو راند اول نیمه دوم را گرفت اما گمبیت به خوبی نبض بازی را به تیم دانمارکی دیکته کرد و تلاش‌های آنها را خنثی ساخت. از طرف دیگر عملکرد ضعیف آسترالیس و خصوصا device باعث شد نیمه اول با نتیجه ۱۶-۱۰ به اتمام برسد.

در مپ دوم، یعنی Inferno، آسترالیس توانست راند پیستول را در تیم ترور بگیرد. گمبیت توانست راند بعدی را بگیرد اما آسترالیس به آنها اجازه پیشروی نداد و نتیجه را تا ۷-۲ به سود خود پیش برد. Dosia موفق شد با یک تریپل کیل یک راند برای تیم خود بگیرد اما آسترالیس با یک بازی قدرتمند نیمه اول را با نتیجه ۱۰-۵ به پایان رساند. گمبیت توانست سه راند اول نیمه دوم را از آن خود کند اما دفاع آسترالیس آنها را در همان نقطه گیر انداخت و با برد ۶ راند متوالی بازی را به مپ سوم کشید.

گمبیت مپ سوم یعنی Train را بسیار خوب آغاز کرد و با قدرت تا نتیجه ۸-۱ پیش برد. آسترالیس که در موقعیت خطرناکی قرار گرفته بود به کمک Dupreeh توانست راند دوم خود را بگیرد و به همین منوال توانست نیمه را ۹-۶ به پایان برساند. mou در نیمه دوم باز هم به کمک تیمش آمد و به یک تریپل کیل راند پیستول ر برای تیمش گرفت. اما دانمارکی‌ها در یک تلاش نهایی ۶ راند از ۷ راند را گرفتند و نتیجه را به ۱۲-۱۳ به سود گمبیت رساندند. به نظر می‌رسید که گمبیت نقشه‌ای برای متوقف کردن آسترالیس ندارد اما آنها بعد از یک تایم‌آوت، یاران zeus توانستند چهار راند متوالی آسترالیس را غافلگیر کنند تا آسترالیس را از مسابقات حذف کنند و به پدیده مسابقات تبدیل شوند.

 

Virtus.pro vs. Immortals: بازی در مپ Inferno آغاز شد و برزیلی‌ها مشابه بازی در برابر BIG، ویرتوس را هم به زانو درآوردتد. نتیجه بازی به ۹-۲ رسیده بود و به نظر می‌رسد ویرتوس توانایی مهار آتش ایمورتالز را ندارد اما pashaBiceps توانست با یک تریپل کیل با اسنایپر تیمش را امیدوار کند. ویرتوس یک راند دیگر هم گرفت اما برزیلی‌ها باز هم دفاع ویرتوس را در هم شکستند و نیمه اول را با نتیجه ۱۱-۴ تمام کردند و در نیمه دوم هم ویرتوس نتوانست غیر از یک راند فورس بای کاری بکند و بازی با نتیجه ۱۶-۵ به سود برزیلی‌ها تمام شد.

تیم ایمورتالز  بازی تهاجمی و غیر قابل مهار خود را به مپ دوم یعنی Mirage برد و مثل مپ اول سریعا ار ویرتوس اختلاف گرفت و بازی را ۸-۱ کرد. همه چیز برای تیم لهستانی تمام شده به نظر می‌رسید اما pasha باز هم با یک کلاچ تک به چهار تیمش را مخمصه نجات داد. در نهایت تیم ویرتوس توانست دو راند دیگر بگیرد و نیمه اول را با نتیجه ۱۱-۴ تمام کند. ویرتوس در تیم کانتری می‌دانست که باید نهایت تلاش خود را بکند تا به فینال راه یابد. آنها موفق شدند با قدرت ۶ راند اول را ببرند و اختلاف را به یک راند برسانند. ایمورتالز بعد از درخواست تایم‌آوت توانست یک راند دیگر بگیرد اما ویرتوس به کمک تریپل کیل pasha توانست یک بار دیگر جلوی آنها را گیرد. به نظر می‌رسید که لهستانی‌ها کاملا ذر کنترل بازی بودند اما آنها در یک تصمیم نادرست در مقابل راند فورس ایمورتالز شروع به پیشروی کردند و ایمورتالز به راحتی آن راند را گرفت و پس از آن ویرتوس دیگر نتوانست راندی بگیرد تا Immortals در یک بازی شگفت‌آور، به فینال میجور PGL Krakow راه یابد.

 

فینال میجور PGL Krakow

مسابقه فینال امروز ساعت ۲۰:۰۰ بین دو تیم Gambit و Immortals برگزار خواهد شد. باید منتظر ماند و دید که کدام یک از تیم‌های شگفتی‌ساز در اولین فینال خود قهرمان می‌شوند. بازی تاکتیکی زئوس یا تهاجم بی حد و حصر برزیلی؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تورنمنت بعدی: iBUYPOWER Masters 2019

در حال حاضر مسابقه ای برگزار نمی شود

مسابقات اخیر