آخرین اخبار

Dota Pit فصل ششم : تیم Liquid قهرمان این دوره از مسابقات شد

img
آبان
۱۵

شب گذشته ، فینال مسابقات Dota Pit در فصل ششم برگزار شد که در طی آن Team Liquid توانست تیم Vici Gaming را شکست دهد و به مقام قهرمانی این دوره از مسابقات برسد.

پس از اجرای فوق العاده در سه روز اول مسابقات AMD SAPPHIRE Dota Pit Minor ، دو تیم Liquid و Vici Gaming توانستند با شایستگی به فینال راه پیدا کنند. تیم Liquid بدون باختن حتی ۱ بازی باید با تیمی روبرو می شد که در مرحله ی قبلی موفق به شکست دادن آنها شده بود و این فینال می توانست چالش جدیدی برایشان باشد.

هر دو تیم بازی های فوق العاده ای را در مراحل پایین از خودشان به نمایش گذاشتند. هیچکس انتظار نداشت که تیم Vici Gaming بتواند OG را ۲-۱ ، تیم Virtus را ۲-۰ و تیم Newbee را ۲-۱ شکست دهد و راهی فینال شود. از طرف دیگر هم تیم Liquid موفق شده بود تمام رقیبانش را قاطعانه و با نتیجه ۲-۰ شکست دهد و پا به فینال بگذارد.

بازی فینال Dota Pit در فصل ششم، از هر لحاظ واقعا یک فینال تمام عیار بود که در طی آن تیم Liquid با یک کامبک فوق العاده موفق شد بازی ۲-۰ باخته را با نتیجه ۳-۲ عوض کند و به مقام قهرمانی دست یابد. در زیر گزارشی از بازی فینال را که بصورت Bo5 برگزار شد، برایتان آماده کردیم پس با Gameaters همراه باشید.

بازی اول

Vici Gaming بازی را بدون هیچ ترسی مقابل قهرمان اینترنشنال آغاز کرد. آنها حتی موفق شدند کیل اول ( First blood ) را قبل از ظاهر شدن Bounty توسط Zhang ‘ Paparazi ‘ Chengjun که Miracle را کشت، از حریف بگیرند. در هرصورت یک شروع خوب به معنی این نیست که شما کار ساده ای در برابر تیمی مانند Liquid که Miracle را در پست safe mid-lane خود دارد و توسط دو هیروی ساپورت محافظت می شود، در پیش داربد. Miracle با فارم Necromastery ها که توسط ساپورترهایش برایش استک شده بود توانست یک سولو کیل هم از Zeng ‘ Ori ‘ Jiaoyang که با هیروی Death Prophet مقابلش بازی می کرد، بگیرد.

در همان زمان MATUMBAMAN نیز در لاین پایین مشغول خوش گذراندن بود و توانست چند بار Ren ‘ eLeVeN ‘ Yangwei که با هیروی Tidehunter بازی می کرد را بکشد. درواقع Matumba در عرض شش دقیقه به درجه ی dominating از نظر تعداد کیل های پشت سر هم رسیده بود و در حوالی دقیقه هفت حتی توانست با کامل کردن Phase Boots و Mask of Madness ، اولین Aegis را هم از Roshan بگیرد.

تیم Liquid همچنان بر حریف خود مسلط بود تا وقتی که eLeVeN بازی خود را با هیروی Tidehunter در حالیکه هنوز Blink Dagger خود را هم نداشت، با یک Ravage ( لول اولتیمیت یا شش هیروی تایدهانتر ) عالی، شروع کرد. متأسفانه اوضاع برای Liquid در زمان Roshan سوم، بد پیش رفت و Vici Gaming با توانست علاوه بر بردن آن جنگ، Aegis را به Death Prophet و Refresher Orb را نیز به Tidehunter بدهد و در اولین حمله ی خود یک بازگشت زیبا را داشته باشد و اولین بازی فینال Dota Pit را به سود خود به پایان ببرد.

بازی دوم

بازی دوم هم تا حد زیادی مشابه بازی اول پیش رفت. Liquid کاملا ضربان بازی را در تا لحظات آخر در اختیار داشت اما VG توانست به لطف Paparazi که با هیروی Chaos Knight بازی می کرد و با داشتن دید در اطراف مپ، بازی را از یک قدمی شکست برگرداند و با کار تیمی استثنایی بازی دوم را هم از Liquid بقاپد.

بازی سوم

همه فکر می‌کردند که Liquid بعد از این دو باخت بسیار ناامیدکننده، روحیه خود را از دست داده باشد. اما آنها در گیم سوم با انتخاب هیروهای مخصوص خود، از جمله Lycan برای MATUMBA و Slark برای Miracle کاملا برای مبارزه و برگشت به مسابقه آماده بودند. لحظات اول بازی به نفع VG بود و آنها توانستند فشار بسیار خوبی روی آفلین یعنی MinD_ContRoL وارد کنند. اما پس از گذشت ۱۱ دقیقه Miracle آیتم Shadow Blade را کامل کرد و از آن زمان تا ۹ دقیقه بعد که بازی تمام شد تیم چینی را در هم شکست.

بازی چهارم

به نظر می‌رسید که VG بعد از قرار گرفتن در معرض قدرت‌نمایی قهرمان اینترنشنال اعتماد به نفس خود را از دست داده باشد. تیم چینی بازی چهارم را به شکل بسیار بدی آغاز کرد. آنها در آغاز بازی سه کیل و چهار Rune را به تیم حریف تقدیم کردند و در مرحله لینینگ هم کاملا شکست خوردند. در حالی که VG تلاش می‌کرد با جابجا کردن هیروهای خود تمپلار اساسین Miracle و لون دروید MATUMBA را کنترل کنند، Liquid مشغول فارم بود و Miracle پس از گذشت مدت کوتاهی توانست آیتم Desolator خود را کامل کند و MATUMBA هم در دقیقه هجدهم با Radiance وارد میدان شد. فارم سریع و برتری آیتمی Liquid بازی را کاملا از دست VG خارج کرد و شانس دفاع را از آنها گرفت. بازی چهارم در کمتر از ۳۰ دقیقه به نفع Liquid تمام شد.

بازی پنجم

آخرین بازی این سری، طرفداران Liquid را از دیدن تماشای بازی Miracle با هیروی Invoker  و Matumba با هیروی Lifestealer را که تیم چینی را کوبیدند، به وجدآورد. گرچه Vici Gaming دارای پیکهای قوی توسط با Paparazi با هیروی Anti-Mage و eLeVeN با هیروی Magnus بود، اما Liquid نیز توانست با بازی و کمبوهای تیمی باز هم آنها را درهم بکوبد و برنده ی بازی آخر شود.

بدین ترتیب تیم Liquid با نتیجه  ۳-۲ تیم Vici Gaming را در شکست داد و توانست به مقام قهرمانی AMD SAPPHIRE Dota Pit Minor دست یابد.

در زیر جدول مسابقات در روز پایانی را می توانید مشاهده کنید:

 

Dota Pit

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تورنمنت بعدی: iBUYPOWER Masters 2019

در حال حاضر مسابقه ای برگزار نمی شود

مسابقات اخیر