آخرین اخبار

تیم NiP قهرمان مسابقات IEM Oakland 2017 در رشته CS GO شد

img
آبان
۲۹

تیم NiP موفق شد با شکست تیم FaZe در فینال مسابقات IEM Oakland 2017 ، عنوان قهرمانی در این تورنمنت را برای دومین سال پیاپی بدست آورد.

فینال مسابقات IEM Oakland 2017 شب گذشته برگزار شد و در طی آن تیم NiP موفق شد با نتیجه ۳-۲ تیم FaZe را شکست داده و از عنوان قهرمانی خود در سال گذشته دفاع کند. فینال این دوره از مسابقات که بصورت Bo5 برگزار می شد، از ساعت ۱۲:۵۰ شب تا صبح امروز به وقت ایران ادامه پیدا کرد. گزارش کوتاهی از این بازی حساس و دیدنی را آماده کردیم، پس با گیم ایترز همراه باشید:

بازی اول – Cobblestone

تیم NiP در پیک و بن، ابتدا مپ Cobblestone را انتخاب کرد. آنها موفق شدند سه راند اول را در Counter-Terrorists برنده شوند اما در ادامه این تیم FaZe بود که موفق شد با کلاچ های دیدنی دو بازیکن خود یعنی NiKo و karrigan روند بازی را عوض کند و با نتیجه ۶-۳ از حریف سوئدی خود پیش افتد. این روند تیم FaZe هم متوقف شد و این بار این سوئدی ها بودند که توانستند با تاکتیک دابل AWP و راندی که draken توانست بصورت تک به تک بگیرد، بازی را برگردانند. بدین ترتیب آنها موفق شدند نیمه اول را با نتیجه ۹-۶ پیروز شوند. نیمه ی دوم هم با برتری آنها شروع شد اما FaZe توانست اکو راند را مال خود کند. در راند ۳ و ۴ این f0rest بود که توانست با تریپل کیل های خود باز هم تیم خود را پیش اندازد. در ادامه تیم FaZe خیلی سعی کرد که بتواند روند بازی را تغییر دهد اما در آخر تلاششان کافی نبود و بازی اول را با نتیجه ۱۶-۱۰ واگذار کردند.

بازی دوم – Inferno

مپ دوم با برتری قاطعانه FaZe آغاز شد. به لطف بازی زیبای rain که توانست ۴ کیل در پیستول راند و ۳ کیل در راند خرید بگیرد، آن ها ۵-۰ از حریف خود پیش افتادند. اما نینجاها موفق شدتد سه راند بعد را به کمک ۳ کیل و یک کلاچ تک به دو که REZ گرفت، برنده شوند. در ادامه نیز بازی با برتری FaZe پیش رفت و آنها موفق شدند نیمه اول را با ۱۱-۴ به سود خود تمام کنند. در نیمه دوم FaZe به دنبال تمام کردن هرچه سریعتر بازی بود. آنها موفق شدند پیستول راند و راند بعدش را نیز برنده شوند. نینجاها فقط به گرفتن سه راند در نیمه دوم شدند و بدین ترتیب بازی با نتیجه ۱۶-۷ به سود FaZe خاتمه یاقت.

بازی سوم – Train

تیم FaZe مپ سوم را در سمت CT آغاز کرد و موفق شد پیستول راند را برنده شود اما این نینجاها بودند که با یک forcebuy و به کمک f0rest و GeT_RiGhT توانستند راند ۲ و ۳ را مال خود کنند. با این وجود باز هم FaZe با تلاش خود توانست روند بازی را تغییر دهد و سه راند بعد را از حریف بگیرد و ۴ – ۲ پیش بیفتد. در ادامه نینجاها بازی خوب خود را از سر گرفتند و توانستند دو راند دیگر هم بگیرند و FaZe را به اکو راند فرستادند. در ادامه نیمه اول با برتری نسبی سوئدی ها و با نتیجه ۸-۷ به اتمام رسید. روند خوب نینجاها در نیمه دوم هم ادامه داشت و آن ها توانستند پیستول راند را هم برنده شوند. تیم در نیمه دوم فقط موفق به گرفتن ۳ راند شد و در آخر بازی را با نتیجه ۱۶-۱۰ به حریف خود واگذار کرد.

بازی چهارم – Overpass

در مپ چهارم یک بازی کاملا یک طرفه را شاهد بودیم. تیم FaZe موفق شد با شروعی طوفانی و به لطف بازی استثنایی rain و GuardiaN با نتیجه ۸-۰ از حریف خود جلو بی افتد. در نیمه اول سوئدی ها توانستند فقط ۲ راند را بگیرند تا امید چندانی به بردن این بازی نداشته باشند. در نیمه دوم باز هم این FaZe بود که توانست پیستول راند را برنده شود. در آخر هم توانستند بازی را با نتیجه قاطع ۱۶-۶ پیروز شوند و فینال را به بازی آخر بکشانند.

بازی پنجم – Cache

آخرین بازی این فینال دیدنی در مپ Cache برگزار شد. تیم FaZe موفق شد در CT پیستول راند را برنده شود اما در راند بعد این نینجاها بودند که با forcebuy بازی را ۱-۱ مساوی کنند. در راند چهارم و هنگامی که سوئدی ها ۳-۱ از حریف خود عقب بودند این Xizt بود که توانست با یک کلاچ دیدنی در مصافی دو به تک روند بازی را تغییر دهد. دو راند بعد را نیز NiP مال خود کرد تا با نتیجه ۴-۳ از حریف پیش افتد. در ادامه تیم FaZe با بازی درخشان Niko توانست ۳ راند دیگر هم بگیرد اما باز هم این نینجاها بودند که بازی را کنترل کردند تا نیمه اول با نتیجه ۹-۶ به سودشان پایان یابد. نیمه دوم بازی بازهم با پیروزی تیم FaZe در پیستول راند شروع شد. آن ها حتی موفق شدند بازی را در امتیاز ۹-۹ به تساوی بکشانند اما باز هم این REZ بود که با بازی درخشانی که از خود به نمایش گذاشت به کمک تیمش آمد و باعث شد تا نینجاها ۶ راند پیاپی را برنده شوند و به امتیاز ۱۵ برسند. تکلیف بازی و قهرمانی تا حدودی مشخص شده بود و همه منتظر این بودند که Nip راند ۱۶ را هم مال خود کند اما karrigan با یک کلاچ دیدنی و چهار کیلی که گرفت این روند را کمی به تأخیر انداخت. در راند بعد نوبت سوئدی ها بود که با کار تیمی عالیشان تیم FaZe را درهم بکوبند تا بازی پنجم را با نتیجه ۱۶-۱۰ و در مجموع ۳-۲ برنده ی این فینال دیدنی شوند و عنوان قهرمانی را همانند دوره گذشته بدست آورند.

در پایان این بازی ها فردریک ” REZ ” استرنر بازیکن جوان و ۱۹ ساله سوئدی موفق شد با بازی های درخشانی که در این تورنمنت انجام داد، عنوان بهترین بازیکن MVP را بدست آورد.

NiP

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تورنمنت بعدی: iBUYPOWER Masters 2019

در حال حاضر مسابقه ای برگزار نمی شود

مسابقات اخیر