آخرین اخبار

مسابقات اینترنشنال ۲۰۱۸ بازی Dota 2، با قهرمانی تیم OG به پایان رسید

img
شهریور
۰۶
author image by admin | blog Dota 2 slider | ۰ Comments | ۰۶ شهریور ۱۳۹۷

تیم OG موفق شد در دیدار نهایی مسابقات اینترنشنال ۲۰۱۸ تیم PSG.LGD را با نتیجه ۳-۲ شکست دهد و عنوان قهرمانی این دوره از رقابت ها را بدست آورد.

فینال مسابقات اینترنشنال ۲۰۱۸ با شگفتی های بسیاری همراه بود. تیم OG در حالی توانست برنده فینال براکت بالا شود و پا به این دیدار بگذارد که بسیاری از کارشناسان، تصمیم گیری ضعیف تیم PSG.LGD درلحظات پایانی را دلیل اصلی این امر می دانستند. البته از بازی هوشمندانه OG و خصوصا JerAx نباید به همین راحتی ها گذشت.

فینال ti8 بین دو تیم psg و OG

دیدار نهایی مسابقات اینترنشنال ۲۰۱۸ از هیجان بسیار زیاد و یک سطح نجومی خاصی برخوردار بود. در یک سمت تیمی از اروپا قرار داشت که با ترکیبی جدید در مسابقات انتخابی شرکت کرده بود و طرفدارانش از آن ها انتظارات بسیاری داشتند. در طرف دیگر تنها تیم چینی که توانست حریفان خود را یکی پس از دیگری در این راه شکست دهد و از بهترین تیم های فصل جدول Dota Pro Circuit بود، PSG.LGD قرار داشت. OG توانسته بود با پیروزی ۲-۱ در مقابل همین تیم PSG بدست آورده بود، راهی فینال شود و چینی ها هم با بازی های بی عیب و نقص خود، موفق شده بودند تیم های قدرتمندی مانند Liquid و Virtus.pro را در این راه از پیش رو بردارند.

رقابت های امسال با شکسته نشدن طلسم و از بین رفتن سنت هایی نیز هم همراه بود. اول اینکه تیم Liquid، قهرمان سال ۲۰۱۷ نتوانست از عنوان خود دفاع کند و این یعنی، باز هم هیچ تیم و بازیکنی نتوانست برای بار دوم Aegis را بالای سر خود ببرد. از اتفاقات خوب هم این بود که سنت قهرمانی که بین تیم های چینی و دیگر تیم ها که یک سال در میان بین آن ها رد و بدل می شد از بین رفت و به بسیاری از شایعه ها پایان داد.

بازی اول

بازی اول فینال مسابقات اینترنشنال ۲۰۱۸ با برتری تیم OG آغاز شد. بازی فوق العاده Topson با هیروی Monkey King باعث شد که تیم PSG حالت تدافعی تری به خود بگیرد و همین باعث شد تا ana بتواند با هیروی Spectre فارم بسیار خوبی را انجام دهد. البته چینی ها هیروی Bloodseeker را برای از کار انداختن Spectre انتخاب کرده بودند اما در درگیری ها حریف Monkey King نمی شدند. بعد از گذشت ۲۰ دقیقه، این OG بود که یکی پس از دیگری، درگیری های تیمی را برنده می شد و سرانجام به لطف Spectre و بازی خوب JerAx با هیروی Earth Shaker، بازی اول را پیروز شد.

بازی دوم

تساوی 1-1 در فینال ti8 psg vs og

در بازی دوم، چینی ها روحیه خود را با یک باخت از دست ندادند و توانستند با تمرکز، خود را دوباره در مسیر پیروزی قرار دهند. LGD با انتخاب هیروی Kunka برای Somnus丶M در لین وسط، اجازه هیچ گونه قدرت نمایی به تیم حریف را نداد. بطوریکه Topson با هیروی Invoker هیچ کاری را نتوانست صورت دهد و آمار ضعیف ۰/۱۲/۵ را از خود به جای گذاشت. همچنین با وجود اینکه IO و Gyrocopter یکی از قدرتمندترین ترکیب ها در این رقابت ها بودند، اما در این بازی بطور کل از جریان بازی محو شدند.

بازی سوم

چینی ها که با به تساوی کشاندن بازی، روحیه‎ی مضاعفی گرفته بودند، توانستند این دیدار را هم با قدرت شروع کنند. معمولا در چنین مسابقاتی، سومین بازی نقش مهمی را برای تیم ها ایفا می کند. اگر تیمی با نتیجه ۲-۱ پیش بیفتند، تنها یک گام دیگر با بزرگترین اتفاقات دوران گیمینگ خود فاصله خواهد داشت و PSG تیمی بود که توانست به این مهم دست پیدا کند.

OG برای این بازی، هیروی Lina را انتخاب کرد. از مزیت های این هیرو این است که هم قابلیت ساپورت و هم Core را دارد. این هیرو در این بازی در نقش ساپورت انتخاب شد، البته این استراتژی مدت زیادی دوام نیاورد و PSG توانست از این ضعف در اوایل بازی به خوبی استفاده کند. ستاره ی این بازی Ame بود که موفق شد در آخر یک Rampage هم بگیرد و آمار فوق العاده ۲۱/۳/۱۵ را از خود به جای بگذارد. در آخر Topson با هیروی Morphling هم نتوانست جلوی شکست تیمش را بگیرد و PSG این بازی را برد.

بازی چهارم

تساوی در فینال اینترنشنال 2018

این بازی که ۶۵ دقیقه هم بطول انجامید، مسابقه ای درگیرانه بود، بطوریکه بیش از ۱۰۰ کیل را شاهد بود. چینی ها از Networth بالاتری نسبت به OG برخوردار بودند و خیلی راحت توانستند دو باراکس آن ها را از بین ببرند. تنها کسی که می توانست OG را از آن وضع نجات دهد، Ceb با هیروی Axe بود که توانست تیم خود را در مسیر پیروزی قرار دهد.

بازی پنجم

قهرمانی OG در ti8

پس از به تساوی کشیده شدن بازی، جو خاصی در سالن مسابقات اینترنشنال ۲۰۱۸ حاکم بود. تیم OG یک بار دیگر تا نزدیکی های شکست رفت، اما همانند مراحل گذشته توانست روی پای خود بایستد و بازگشتی فراتر از حد تصور داشته باشد. ana یکی از بهترین Ember Spirit بازها در دنیا می باشد، باز هم توانست تیمش را در مسیر پیروزی قرار دهد. چینی ها بازی را بهتر آغاز کردند، اما در دقیقه ۲۵ تیم OG باز هم فرصت بازگشت به بازی را پیدا کرد و توانستند با آیتم های مناسبی که داشتند، برتری را از PSG پس بگیرند. در ادامه، چینی ها اشتباهات خود را تکرار کردند تا سرانجام در دقیقه ۳۶ این بازی به اتمام برسد و تیم OG با نتیجه ۳-۲ قهرمان جدید این دوره از رقابت ها لقب بگیرد.

نایب قهرمانی Psg در اینترنشنال 2018

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تورنمنت بعدی: iBUYPOWER Masters 2019

در حال حاضر مسابقه ای برگزار نمی شود

مسابقات اخیر