آخرین اخبار

فرمت تورنمنت TI7 تغییر خواهد کرد. Wild Card حذف خواهد شد

img
خرداد
۳۰
author image by admin | blog Dota 2 | ۰ Comments | ۳۰ خرداد ۱۳۹۶

پس از معرفی شش تیم دعوت شده به دوره‌ی اصلی تورنومنت  The International 2017 یا TI7، فرمت مسابقات نیز تغییر کرد. جایگاه Wild Card حذف خواهد شد.

از سال ۲۰۱۳، شرکت Valve و سازنده‌ی بازی محبوب دوتا ۲ ایده‌ای به نام Wild Card را در رقابت اصلی و جهانی این بازی به نام The International پیاده سازی کرد. دوره‌ی انتخابی برای تورنومنت اصلی به نواحی غربی و شرقی تقسیم می‌شد که در آنها آمریکا و اروپایی‌ها و تیم‌های چینی با دیگر تیم‌های آسیایی برای جایگاهی در تورنومنت اصلی رقابت می‌کردند. سپس مقام‌های دوم این مسابقات انتخابی به Wild Cardها می‌روند تا در یک مسابقه Bo5 معلوم شود چه کسی می‌تواند در مسابقات اصلی شرکت کند.

در سال ۲۰۱۴ شرکت Valve تیم‌های دعوتی را از ۱۳ به ۱۱ عدد تقلیل داد و مسابقات انتخابی را در چهار ناحیه جداگانه آمریکا، اروپا، چین و جنوب شرق آسیا برگزار کرد. برندگان مسابقات انتخابی از هر ناحیه مستقیما به سیاتل می‌رفتند اما رقابت‌های Wild Card در سه مرحله پلی آف قبل از برگزاری مسابقه‌ی اصلی شامل می‌شد. مقام‌های دوم رقابت‌های انتخابی هر ناحیه نیز به سیاتل رفتند در اولین مرحله پلی آف به صورت تک حذفی با یکدیگر رقابت کردند و برنده‌های آنها به مرحله‌ی دوم پلی آف صعود می‌کرد و در دو مرحله‌ی بعدی ۸ تیمی که به تورنومنت اصلی می‌رسیدند مشخص می‌شد.

در TI5 تعداد تیم‌های دعوتی به ۱۰ عدد کاهش یافت اما مسابقات انتخابی در ۴ ناحیه به همان صورت برگزار می‌شد. اما Valve باز هم از فرمت قبلی Wild Card استفاده کرد که تیم‌های دوم از هر ناحیه با یکدیگر رقابت می‌کردند و در نهایت دو تیم به مسابقات گروهی راه پیدا می‌کردند. از طرفی دیگر مسابقات گروهی قبل از تورنومنت اصلی فقط برای تعیین سید تیم‌ها درون براکت حذفی بود. از همین فرمت برای TI6 نیز استفاده شد با این تفاوت که تیم‌های دعوتی از ۱۰ عدد به ۶ عدد کاهش پیدا کرد.

جزئیات مسابقات انتخابی و حذف Wild Card

حالا که به هفتمین دوره‌ی این مسابقات نزدیک می‌شویم مشخص شده که Valve تصمیم دارد مانند دو دوره‌ی قبل ۶ تیم را به صورت مستقیم دعوت کند اما فرمت مسابقات دوباره تغییر کرده. با اضافه شدن مسابقات انتخابی ناحیه‌ای CIS (کشورهای مستقل همسود) و آمریکای جنوبی، تعداد نواحی برگزاری مسابقات انتخابی از ۶ به ۸ عدد افزایش پیدا کرده و فرمت Wild Card دوباره حذف شده است. ۱۸ تیم به صورت گروهی و دو حذفی با یکدیگر رقابت می‌کنند و تیم آخر هر گروه حذف خواهد شد.

مسابقات انتخابی ناحیه‌ای در ۲۶ ژوئن آغاز خواهد شد. تیم‌های شرکت کننده در مسابقات گروهی به شرح ذیل هستند.

wild-card

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تورنمنت بعدی: iBUYPOWER Masters 2019

در حال حاضر مسابقه ای برگزار نمی شود

مسابقات اخیر